Novoluní ve Štíru

24.10.2022

25.10. ve 12h48 nastává novoluní ve znamení Štíra, spojené s částečným zatměním Slunce
Novoluní - k nám přivrácená strana Měsíce leží úplně ve tmě. Na několik hodin pak není rozeznatelný a na Zemi vládne "novoluní". Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Tvůrčí myšlenky a nápady jsou velmi originální, je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máme před sebou mnoho možností, musíme si z nich jen vybrat. Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku tuto energii můžeme vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, ale nevíme, kterým směrem ji zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné, hoříme nedočkavostí, abychom se do toho pustili. Energie a vlivy dnů novoluní jsou nejvýrazněji cítit před okamžikem novoluní.

Slunce a Luna se spojují v konjunkci na 2°znamení Štíra spolu s Venuší. Štír je především znamením transformace - nyní se můžeme zaměřit na ty části své osobnosti a svého života které si přejeme změnit, to, co není již funkční můžeme pustit - zbavit se všeho, co již nefunguje nebo nás to omezuje. Venuše ve Štíru, která se s novem spojuje poukazuje na to že hlubokou transformaci a léčení můžeme nyní provést i v našem milostném a erotickém životě.

Nyní také můžeme transformovat veškeré strachy které nás případně sužují. Štír nás učí, že se "smrti" (jakýkoliv konec na psychologické i fyzické rovině) není třeba bát, protože po každém konci nás čeká nový začátek

Dům horoskopu narození, v němž máme znamení Štíra nyní ukazuje oblast, kterou nyní můžeme transformovat a měnit. Štíří otevírají nové životní období.

Na fyzickém těle jsou nyní citlivé orgány, které spadají po vládu Štíra - tedy močové cesty, pohlavní orgány a konečník.

Astrolog Věra Šourková