Novoluní ve Vodnáři

21.01.2023

21.1. nastává ve 21h53 novoluní ve znamení Vodnáře
Novoluní znamená, že k nám přivrácená strana Měsíce leží úplně ve tmě. Na několik hodin pak není rozeznatelný a na Zemi vládne "novoluní". Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Tvůrčí myšlenky a nápady jsou velmi originální, je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máme před sebou mnoho možností, musíme si z nich jen vybrat. Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku tuto energii můžeme vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, ale nevíme, kterým směrem ji zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné, hoříme nedočkavostí, abychom se do toho pustili.

Energie a vlivy dnů novoluní jsou nejvýrazněji cítit před okamžikem novoluní.

Slunce i Luna jsou ve volnějším harmonickém sextilu s Jupiterem v Beranu a ve volném harmonickém trigonu na Mars v Blížencích. Pluto na 28°20 Kozoroha stojí necelé čtyři stupně od novu a přináší hluboce transformační energii. Ve znamení Vodnáře se nachází i Venuše a Saturn - obě tato tělesa jsou v konjunkci. Nov ve Vodnáři naši pozornost zaměřuje na budoucnost - je vhodný čas naplánovat si co chceme dělat, jak chceme žít, čeho chceme dosáhnout - je to čas nových nápadů a plánů. Můžeme plánovat i pracovní cíle - pozor však na stavění vzdušných zámků, ke kterým má Vodnář sklon. Harmonický sextil od Jupitera však může přinést nějakou zajímavou příležitost. Nyní je čas aktivovat vlastní originalitu, odpoutat se od všeho co nás svazuje, protože Vodnář potřebuje být nezávislý.

Konjunkce Venuše a Saturna ve znamení Vodnáře může blokovat vyjadřování citů - nalaďte se na své emoce, přijměte je a vyjádřete je - když nedáte najevo to, co cítíte, vaši blízcí mohou nabýt dojmu, že se jich straníte - a vy sami se můžete cítit nepochopení a opomíjení.

Vodnáři otevírají nové životní období
Vodnář na fyzickém těle souvisí s lýtky, kotníky ,žílami a Centrálním nervovým systémem. Vše co uděláme nyní pro tyto části těla se nám vyplatí. Můžeme masírovat lýtka bylinnými oleji, protahovat a procvičovat svaly na nohách, dodat tělu hořčík, rutin, užívat byliny, které čistí žíly a cévy a zpevňují jejich stěny. Nyní není vhodný čas na případnou operaci křečových žil.

Astrolog Věra Šourková