Nový rodinný film Domácí příšerky: Seznamte se s vašimi tajnými spolubydlícími Elfiny – v kinech od 28. března

14.03.2024

Věděli jste, že s vámi bydlí někdo, koho jste nikdy neviděli? Elfinové! Malé chlupaté příšerky, které udržují klid a harmonii a váš dům proměňují na domov. Ano, je těžké tomu uvěřit, ale tito tajní spolubydlící žijí ve všech domech na celém světě. I u vás. Přijďte se s nimi seznámit do kina – Domácí příšerky, animovaný film pro děti a jejich dospělé, bude mít premiéru 28. března. Hrdinové napínavého příběhu v českém znění promluví hlasy Bohdana Tůmy, Elišky Beňové, Petra Nezkusila, Kláry Sochorové, Miroslava Táborského, Jana Šťastného, Dany Černé ad.

Elfinové se nepodobají žádným jiným tvorům. Laskaví a dobrosrdeční kouzelní skřítci milují zmrzlinu a scházejí se na týdenním sjezdu, aby se poradili, jak co nejlépe pečovat o "svého člověka". Zkrátka se ze všech sil snaží splnit své poslání. Prostě idyla. Nebýt jedné mimořádné výjimky... Finnicka. Tenhle Elfin se každého, kdo se nastěhuje do jeho domu, snaží nejrůznějšími fígly vystrnadit. Lidi nemá rád, protože jsou nepořádní, hlasití a ničí věci. Vše se ale změní, když se do nejděsivějšího domu v městečku Berg nastěhuje desetiletá Kristýna se svými rodiči. Chytrá a odvážná dívenka, která si nejradši hraje na detektiva, Finnicka odhalí. Ve chvíli, kdy se kolem nich začnou dít divné věci, nezbyde Finnickovi a Kristýně než se i přes odlišnosti spojit a začít spolupracovat. Podaří se jim včas vyřešit všechny záhady a zachránit město?
Domácí příšerky jsou plné dobrodružství, ale i zábavy a humoru. Dětem přinášejí cenné poselství, že s chytrostí, odvahou, a hlavně společně se dá vyzrát i na skutečného super padoucha. A také, že nejen NFK (tedy "nejlepšího kámoše Finnicka"), ale prostě správného kamaráda či kamarádku mohou najít i tam, kde to nikdo nečeká. Stačí mít oči a srdce otevřené.