Nový trend ženského tetování - AQUARELLE TATTOO

20.10.2021

Krásné zářivé barvy, ženské motivy květin, zvířat či silných symbolů. Aquarelle tattoo má mnoho podob avšak stejnou charakteristiku. Nový trend tohoto tělového tetování uchvátil české ženy. Více nám o něm poví Veronika Fleišer, zakladatelka akademie permanentního make-upu, která o tomto druhu tetování přednáší na světových kongresech a školí ho nejen v ČR, ale také v zahraničí.

Čím je aquarelle tetování specifické?

Já aquarelle tetování přezdívám ženské tetování neboť v něm najdeme převážně ženské barvy - různé odstíny růžové, fialové a modré. Použít se dají samozřejmě všechny barvy, ale řekla bych, že tyto převládají. Toto tetování napodobuje kresbu vodovkami a vyznačuje se rozstřiky, stékajícími barvami, průhledností a kapkami či různými stopami štětců. Většina motivů sedí spíše pro ženy, já často tetuji květiny, zvířata, srdíčka, stromy života a nápisy.

Co by klientka měla zvážit než půjde na tetování?

Určitě je to motiv, tetování je osobní věc, mělo by něco vyjadřovat, s něčím vás pojit. V potaz je samozřejmě potřeba vzít umístění versus životní styl. Např. při práci v bance by tetování nemělo být vidět. Dalším aspektem je zvládnutelnost bolesti, vzhledem k tomu, že se tetování provádí bez anestetik, v některých partiích může být procedura opravdu nepříjemná.

Jaké ženy se nechávají tetovat? Tetujete spíše mladé klientky?

Překvapivě ne, tetuji převážně dámy středního věku a starší. Velmi mě to překvapuje, ale je to tak. Tyto ženy jsou již vyzrálé a tetování má pro ně symboliku. Např. mojí mamce je před 60 a tetování nikdy nechtěla. Ode mě si však nechala vytetovat dva symboly písmene K s aqaurellovým srdíčkem. Můj otec je Karel a můj syn, tedy vnouček, také. Proto dvě K. Na tetování je hrozně pyšná, i proto, že ho má od dcery, tedy ode mě. Dalším příkladem je moje teta, také před 60 a má ode mě už dvě opravdu velká tetování. Symbolicky za tři vnoučátka. Takže bych řekla, že spíše tetuji právě starší klientky.

Kdy by se člověk neměl nechat tetovat?

Jsou to stavy, kontraindikace, kdy to zdravotní stav neumožňuje. Každý dobrý tatér nechává svým zákazníkům podepisovat informovaný souhlas, kde jsou kontraindikace uvedené a jsou to závažné důvody proč netetovat. Já bych k tomu seznamu přidala ještě alergii na kovy, zejména nikl, kadmium a olovo. Každá tetovací barva totiž nepatrné množství obsahuje a pro takového alergika to může být problém. Jakmile se alergie projeví, jde s tím těžko něco dělat a ošetření je velmi problematické a zdlouhavé. Nemělo by se to tedy brát na lehkou váhu.

Jsou nějaká omezení po tetování?

Ano, samozřejmě. Nutno si uvědomit, že tetování je zásah do kůže. Je to živá rána, o kterou je nutné nějakou dobu pečovat. Nechodit do bazénů, sauny, solných jeskyní apod, zejména se také neopalovat a nechodit do solárií.

A co trvanlivost, je aquarellové tetování navždy?

Ano, je to tělové tetování jako každé jiné. Barvy jsou ale všeobecně více náchylné k blednutí a tak je možné, že za nějaký ten rok bude potřeba barvy obnovit. Pokud chce klientka mít tetování dlouho zářivé, doporučuji tetování striktně chránit UV faktorem 50+ před sluníčkem, neboť UV záření je zodpovědné právě za rozklad a blednutí barev v podkoží.

Jsou místa, kde tetování nedoporučujete?

Jsou v podstatě místa, které nejsou úplně vhodná, neboť v těchto místech hrozí migrace. S umístěním daného motivu, ale každý tatér rád poradí.

Provádíte také tetování areol, co to je?

Tetování areol je realistické tetování prsních dvorců a bradavek. Jedná se o tetování určené pro ženy po rakovině prsu, které o své přirozené dvorce a bradavky díky operaci přišly. Toto tetování já osobně provádím ženám po rakovině zcela zdarma. Myslím si, že je důležité pomáhat a tímto způsobem mohu alespoň trochu pomoci.

Na koho se mohou zákaznice obrátit, pokud se pro aquarelle tetování rozhodly?

Seznam certifikovaných a prověřených studentek od záštitou mé akademie Fleiš Academy naleznete na www.rekvalifikacemost.cz. Musím říct, že jsem na všechny holky velmi hrdá, neboť práce které vytvářejí jsou opravdu mnohdy mistrovská díla. Zmínila bych zejména Barču Fluskovou, která si myslím trumfla i mně :).

Na koho se mohou obracet zájemkyně o kurz a co musí splňovat?

Na kurzy přijímáme pouze zájemce, kteří již pracují s tetovacím strojkem alespoň v rámci permanentního make-upu. Stačí poslat přihlášku přes naše webové stránky www.rekvalifikacemost.cz.