Numerologický náhled na červen

04.06.2023

Červen je měsícem č.6 - šestka tíhne ke kráse a k domovu, je to senzitivní číslo, které čerpá jistotu z rodinného života a z partnerského vztahu. Je to také jedno z nejromantičtějších čísel a miluje harmonii -jakékoli prostředí v němž vládne stres, hádky či agrese šestku vyloženě ničí. Šestka je také jedno z nejsenzitivnějších čísel a je velice citlivé na emocionální změny svých blízkých.

Harmonie je pro šestky velice důležitá -pokud je člověk jehož psychické ( číslo dne narození) či životní číslo je 6 (případně pokud má více šestek v mřížce) nucen žít ve stálém neladu a stresu může to nepříznivě poznamenat jeho zdraví sníženou odolností a neurotickými obtížemi.

Z těchto důvodů je měsíc červen ideální k budování harmonie - jak ve svém životě jako takovém, tak i partnerských a mezilidských vztazích. Tím upevníme i své fyzické zdraví, protože posílíme svou odolnost. Vyjadřujme své emoce, tvořme, věnujme se kráse, pobývejme se svými milovanými, věnujme se umění a lásce.

Vibrace šestky může přinášet tvůrčí inspiraci a součástí toho, čemu je třeba se v průběhu tohoto měsíce naučit, je nalezení rovnováhy mezi uvolněním tvořivé energie a nasměrováním energie ku prospěchu rodiny a blízkých osob, nebo té části společenství, která to potřebuje. Pokud není takové rovnováhy dosaženo, začne si člověk připadat rozpolcený a přetížený přemírou, odpovědnosti, kterou na sebe vzal. Je důležité vydávat ze sebe v tomto období co nejvíc, ale stejně důležité je uchránit si pro sebe pár klidných chvil, jinak se v člověku začne hromadit zatrpklost. Zatrpklost značně vyčerpává, až časem vyvolá snížení odolnosti a nakonec i nemoc.
Když sečteme číslo měsíce června (6) s číslem roku 2023 (7) výsledné číslo je 4. Červen je tedy měsícem, kdy máme dát svému životu určitou stabilitu a řád, vyplatí se preventivní zdravotní péče, péče o fyzické tělo i psychiku. Pokud dáme své tělo "do pořádku", pokud nyní posílíme svůj imunitní systém, budeme na podzim a v zimě odolní.

Astrolog Věra Šourková

fotografie: Bill Nino https://unsplash.com/photos/LWW0yhU1vbk