O 5 let mladší

15.05.2022

Chemický peeling, diamantová dermabraze, mezoterapie, neinvazivní facelift... Uberte si své pleti několik let.
Kdo by nechtěl vypadat mladší? Alespoň o pět let, když ne o víc. Jenže čas nelze zastavit, a pokud nemáte v genech schopnost vypadat o pár let mladší, je třeba se o pleť náležitě starat. Bohužel v některých případech nepomůže ani dostatečný spánek, hektolitry vody, správná výživa, absence alkoholu, stresu a dalších faktorů, které pleti škodí. Naštěstí jsou různé metody, které nám mohou pomoci navrátit alespoň pár let zpět.

Znáte chemický peeling?

Jestliže potřebujete rychle vylepšit pleť, a to nejenom na obličeji, krku, dekoltu, ale také na rukou a zádech, bude pro vás vhodný chemický peeling. Toto ošetření se provádí s pomocí peelingové směsi většinou obsahující hydroxy kyseliny, která se nanáší na zvolené partie, kde se nechává několik minut působit. Poté se zneutralizuje a nakonec odstraní.

Podle typu pleti a jejího "opotřebení" lze zvolit chemický peeling povrchový, středně hluboký anebo hluboký. Nejčastěji se v různých koncentracích používá kyselina glykolová. Nejprve se naruší povrchová vrstva kůže, která se poté začne loupat, a pod ní se objevuje kůže nová. Obličej, případně další ošetřované partie, působí mnohem svěžejším a mladistvějším dojmem.

Ošetření chemickým peelingem obvykle vyžaduje více sezení a patří do rukou lékaře dermatologa, který hned v počátku zhodnotí stav vaší pleti a usměrní vaše očekávání. Procedura nebolí, pouze vás mohou ošetřovaná místa pálit. Počítejte s tím, že čím je chemický peeling silnější, k tím většímu olupování pokožky dochází, proto je vhodné si tento zákrok dobře časově naplánovat, abyste měla případně možnost dva, tři dny strávit v pohodlí domova.

Seznamte se s mikrodermabrazí

Tato metoda je dalším vývojovým stupněm starší dermabraze. Opět se jedná o peeling, ale tentokrát bez použití chemických látek, tedy o peeling mechanický. Celý proces spočívá ve zbroušení ošetřovaných partií a následném odsátí odumřelých buněk speciálním přístrojem. Vybrat si můžete buď krystalickou mikrodermabrazi, kdy se pleť obrušuje pomocí mikrokrystalů oxidu hlinitého a s pomocí vakua, anebo diamantovou mikrodermabrazi, při níž se k broušení kůže používají diamantové drtě. Po zákroku získáte zdravější vzhled a obecně si tato metoda umí poradit i s akné. Díky hloubkovému vyčištění, což je podstata mikrodermabraze, se vaše pleť stane odolnější a bude působit mladistvým dojmem. I když je zlepšení vidět hned po prvním ošetření, obvykle je třeba podstoupit minimálně tři sezení. Zákrok je vhodný nejenom k ošetření obličeje, ale také krku, dekoltu apod. Ještě je třeba dodat, že díky vakuovému působení přístroje se vám rozproudí lymfa v obličeji, takže se vám výrazně zredukují například váčky pod očima.

Co je to mezoterapie?

Mezoterapie se nepoužívá pouze k zahlazení středně hlubokých vrásek. Je také jako stvořena k likvidaci celulitidy, protože její základní princip spočívá v aktivaci tvorby kolagenu a buněk, které následně vypínají kůži a vyrovnávají případné dolíčky. Pokud se však bojíte jehel, nejspíš tato metoda nebude nic pro vás, jelikož se jedná o invazivní záležitost, kdy se mikroinjekcemi do kůže aplikují speciální roztoky obsahující vitaminy, aminokyseliny a koenzymy, které ovlivňují regeneraci tkání.
S pomocí mezoterapie omládnete nejenom v obličeji, ale dodáte švih i vašemu dekoltu anebo rukám, což jsou partie, které toho o vašem věku vypoví bez milosti asi nejvíc. Byť se jedná o téměř nebolestivý zákrok, lékař vám na požádání aplikuje na místa předpokládaného vpichu znecitlivující mast, takže pak už skutečně necítíte téměř nic. Stejně jako v předcházejících případech, i v mezoterapii platí, že přes okamžitý efekt nestačí pouze jedno ošetření. Efekt mezoterapie je pochopitelně dočasný, proto je vhodné ji alespoň jedenkrát ročně zopakovat.

Vyzkoušejte neinvazivní facelift

Někdo má pleť krásnou až do pozdního věku, jinému se začnou tvořit vrásky už ve třiceti. S přibývajícím věkem obličej celkově vadne, utváří se podbradek...

Pokud jste na tom podobně, nemusíte se obávat donedávna jediného řešení, a sice chirurgického zákroku. Kosmetické salóny a kliniky nabízejí ošetření různými typy radiofrekvenčních přístrojů, které fungují na bázi zahřívání tukových vrstev, kdy dochází k nápravě kolagenových vláken a jejich nové tvorbě. Po aplikaci této metody je pokožka podstatně vypnutější, působí svěžím dojmem a přidanou hodnotou v tomto případě bývá i zmenšení nehezkého podbradku.

Text: Lucie Pilátová

Zdroj: Časopis Perfect Woman