Objevte s dětmi svět v pohybu

20.05.2024

Ve zdravém těle zdravý duch, to věděly už naše prababičky. Jenže dnešní uspěchaná moderní doba právě zdraví příliš nepřeje. Rozvoj technologií zapříčinil, že stále více dětí tráví svůj volný čas před monitory počítačů, tabletů, mobilů, příliš dlouho sedí, čímž zatěžují nepřiměřeně svůj organismus. Přitom právě pohyb je nedílnou součástí života každého člověka již od dětství, má rozhodující úlohu ve vývoji fyzických i duševních schopností jedince. Jak však přivést děti k pohybové aktivitě? Odtrhnout je od technologických vymožeností, aby jejich tělo i mysl pookřálo a dopřálo si tolik potřebného pohybu?

Zkuste pro začátek sáhnout po Robotické pohybové hře. Zavede děti do světa programování bez obrazovky, plného zábavy. S touto speciální hrou jsou děti neustále v pohybu a současně se seznamují se stavebními kameny programování jako je logické myšlení, zpracování informací, určování tras mezi koncovými body. Vyzkouší si koncept kinestetického učení, který funguje prostřednictvím pohybu a "cítění" (fyzických zážitků, dotyku).

A když začne venku svítit sluníčko, je ideální čas potrénovat svaly na nohou s Balanční houpačkou. Na dvou nášlapných plochách s protiskluzovou strukturou si děti procvičí rovnováhu celého těla, naučí se koncentraci.

Pokud s dětmi stále šijou všichni čerti, přijdou na řadu Dětské skákací pytle značky Betzold, které nezkazí žádnou legraci, hodí se při hře na zahradě, jsou zpestřením narozeninové oslavy, jsou ideální pro táborové soutěže. Děti během hry zapojí tělo i mysl, zlepší své motorické dovednosti.

Všechna očekávání malých neposedů rozhodně splní Ninja Line Profi závěsná dráha. Díky rozsáhlému příslušenství je možné tuto lezeckou a cvičební dráhu znovu a znovu přestavovat, je ideální pro sportovní vyžití, přispívá k posílení svalů, podporuje koordinaci těla, zlepšuje celkovou fyzickou kondici.

Celá vaše rodina zase zcela jistě ocení pétanque QUUT Ringo. Tato univerzální hra s kroužky a míčkem je vhodná na zahradu, na pláž, do vody, na dětské hřiště i do obýváku. Házením, mířením a trefováním hráči zlepšují koordinaci oko-ruka, posilují a protahují horní i dolní část těla.

A co třeba osedlat si žirafu? Už jste to někdy zkoušeli? S nafukovací hračkou QUUT Noodle to není žádný problém. Stačí popustit uzdu své fantazii a užít si zábavu kdekoli, ve vodě, na zahradě i doma.

Chcete víc? Načerpejte další inspiraci na www.toypex.cz
Autor: Bc. Lucie Vencláková