Obkladové panely, aneb elegantní design a kvalita

19.09.2023

Ať už se chystáte na kompletní rekonstrukci domova, anebo byste jen rádi dali novou tvář některé z místností, obkladové panely vám s tím pomohou. Nejen, že zvyšují estetiku prostoru, ale zároveň disponují řadou praktických vlastností.

Proč v interiéru využít právě nástěnné panely?

Jedním z největších lákadel je široká škála designů a materiálových provedení. Díky této rozmanitosti máte skutečně mnoho možností. Velkým benefitem jsou i tepelně a zvukově izolační vlastnosti odvíjející se od použitého materiálu. Obkladové panely jsou vhodné pro ty, kteří hledají praktičnost snoubící se se sofistikovaným designem.

Přizpůsobte obklady stylu prostoru

Obklady snadno přizpůsobíte interiéru, vašim preferencím vůči materiálu, a nakonec také požadavkům na design. Stanou se skvělým doplňkem pro moderní interiéry i klasické elegantněji laděné prostory. V nabídce naleznete nástěnné panely vhodné do celé řady prostor. Od obývacího pokoje, přes kancelář a kuchyň až po ložnici.

Akustické panely: praktický i estetický doplněk interiéru

Jestliže však toužíte interiéru dodat punc osobitosti, akustické obkladové panely jsou tím, co hledáte. Jak název napovídá, vynikají svými zvukově izolačními vlastnostmi. Kromě toho jsou ale i estetickým designovým řešením, který se stane zajímavou dominantou prostoru.

Instalace raz dva

Montáž obkladových panelů zvládnete i svépomocí. Dle typu a materiálu se však může lišit. Dřevěné obkladové panely je zpravidla zapotřebí ukotvit do stěny na montážní spony. Jednotlivé panely poté mohou být opatřené zámkovým systémem, aby do sebe přesně zapadly. Vedle toho lehčí akustické panely lze na stěnu přišroubovat či nalepit pomocí montážního lepidla. K začištění je optimální volbou ukončovací lišta, které se postará o profesionální výsledek montáže.

Pokud toužíte po výrazném, avšak sofistikovaném prostoru, instalací obkladových panelů rozhodně neprohloupíte.