Kouzlo chladové terapie ve Wellness & spa hotelu Augustiniánský dům ****S

11.02.2023

Generální ředitel Wellness & spa hotelu Augustiniánský dům ****S Petr Borák je známý svou vášní pro ochlazování a zdravý životní styl. Před několika lety objevil kouzlo chladové terapie v horách v Highlands ve Skotsku, odkud si přinesl nová poznání. Tato terapie je pro něj klíč k duševní odolnosti, klidu a pevnému zdraví. Tento rok založil novou tradici i v Augustiniánském wellness retreat center v Luhačovicích.

Pane řediteli, co pro Vás znamená wellness retreat center, zkuste nám tento koncept více přiblížit.

Wellness retreat center v našem pojetí zahrnuje meditační jurtu, relaxační a meditační zóny v Zahradě 6 smyslů a přilehlém lesíku, kde se mohou naši hosté zklidnit, odpočinout si od denních starostí a navnímat se sami na sebe. Myšlenka wellness je tedy přenesena i do zahrady, kde se člověk může zaměřit na své smysly a začít vnímat venkovní i vnitřní svět pomocí pocitů. Novinkou je venkovní koupací jezírko, jehož součástí jsou 3 relaxační mola, slunná opalovací louka a spousta odpočinkových zón s lehátky, kde můžete prožít svou dokonalou relaxaci. V chladnějším období, třeba po saunových rituálech, můžete začít s ochlazováním.

Jaká byla Vaše motivace začít s ochlazováním?

Jako malý kluk jsem se dlouhodobě léčil s astma, a tato nemoc mě provázela více méně celý můj život. Přibližně před 7 lety jsem měl možnost vyzkoušet chladové terapie horách v Highlands ve Skotsku pod vedením zkušeného instruktora. Tato zkušenost mě velmi ovlivnila, po týdenním pobytu jsem na sobě pozoroval velmi příjemné výsledky. Od té doby si udržuji tento návyk, protože se cítím lépe. Samozřejmě je to v kombinaci se cvičením, stravou a celkovým přístupem. Ochlazování je pro mě příjemný doplněk, který mě dostává více do klidu a pomáhá udržovat dobré zdraví.

Na co nového se můžeme v brzké době těšit?

Wellness je má vášeň, proto neustále sleduji trendy a zkouším je sám na sobě. Pozoruji, co mi to dává, jak moje tělo i duše reaguje, jaké mám pocity. Součástí areálu hotelu je také přilehlý lesík, kde se v průběhu příštího roku zaměříme na lesní terapie pro zdraví a pocit pohody. Zájem o zdraví a kvalitu života neustále roste. Ztotožňuji se s myšlenkami japonského profesora Miyazaki, autora knihy Shinrin-yoku a jeho myšlenkami. "Zdraví už dávno neznamená nepřítomnost nemoci. V mém osobním pojetí, je zdravotní stav, v němž může člověk plně projevit své vlastní schopnosti. Zdraví je také proces, spočívá ve způsobu jakým žijeme". Až úpravu lesíka dokončíme, nabídneme našim hostům zažívat blahodárné účinky lesa a s nimi spojené emoce, protože vůně dřeva je úžasná. Sám se chodím vnitřně vyčistit a naladit do lesa na několikadenní pobyty, kdy si užívám, do jaké pohody nás dokážou stromy a příroda dovést.

Je možné si u vás kromě skvělého wellness dopřát také gurmánské zážitky?

Augustiniánský dům byl od začátku budován jako místo, kde je kladen velký důraz na wellness a gastronomické zážitky. Co mě a mé spolupracovníky nejvíce spojuje, je právě vášeň pro gastronomii a wellness. V soutěži TOP LIFE CZECH, hodnotící kvalitu českých gastronomických zařízení se nám i v letošním roce podařilo obhájit dva 2 Zlaté lvy, kteří potvrzují vrcholnou gastronomii. Jsem moc rád, že i po 13 letech existence Augustiniánského domu se nám tato vize daří naplňovat.

Inspirujte se zde ve videu

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům ****S, Luhačovice, Tel: 577 113 666, www.augustian.cz