Opálená po celý rok

20.08.2021

Opálení z dovolené pomalu bledne, i když se snažíte udržet ho krémy, olejíčky a nepoužíváte peeling. Solárium není pro naši kůži zdravé, takže pokud chcete mít krásnou "barvu" po celý rok, sáhněte po kvalitní samoopalovací kosmetice.

Při nákupu samoopalovacích prostředků je důležité koupit jeden speciální na obličej a druhý na tělo. Váš obličej potřebuje jinou konzistenci krému než zbytek těla. Pokud trpíte suchou pokožkou, vybírejte si přípravky s přídavkem hydratačních složek. Koupit můžete mléka s pumpičkou, která se lépe natírají, nebo ve spreji, která zase šetří váš čas, protože se rychle vsakují.

Nezapomeňte na peeling

Před samotným nanášením se vysprchujte a udělejte si důkladný peeling včetně obličeje. Ten odstraní odumřelou pokožku a sjednotí barevný tón pleti. Bez peelingu by se pokožka mohla začít nepříjemně odlupovat a vytvářely by se na ní drobné skvrny. Na pleť při sprchování nepoužívejte žádné olejové produkty, které kůži mastí, a tím zabraňují vsáknutí opalovacího krému. Tělo po sprše důkladně otřete do sucha. Máte-li příliš světlou pokožku, nebojte se samoopalovací přípravek smíchat s trochou tělového mléka.
Důležité je začít od nohou. Chodidla můžete vynechat a začít od kotníků. Nezapomeňte i na podkolenní jamky a myslete na to, že opálení musí být rovnoměrné. Při nanášení krému si každých pár minut myjte ruce včetně nehtů, abyste zabránila jejich zbarvení do oranžova. Dejte pozor na kolenou, kloubech a kotnících, tyto části těla bývají nejsušší a hrozí jim tmavší odstín. Zde proto nanášejte krému méně. Na obličej používejte speciální samoopalovací krémy s postupným zbarvujícím účinkem. Ty vypadají nejpřirozeněji.

Zažívací soda proti skvrnám

Po nanesení krému i mléka počkejte minimálně 15 minut. Pospícháte-li, můžete proces vsáknutí urychlit studeným vzduchem fénu. Ovšem finální zbarvení bude stejně vidět až přibližně tři hodiny po nanesení. Pokud si pak všimnete drobné skvrny, nezoufejte. Pomoci si můžete obyčejnou zažívací sodou smíchanou s vodou, kterou na skvrnu na dobře vyždímané houbičce naneste.

Nejvhodnější čas pro nanášení samoopalovacího krému je večer, kdy máte sama na sebe čas. Druhý den ráno si pak můžete dát příjemnou sprchu a natřít se oblíbeným tělovým krémem. Vyhnete se tak nepříjemnému odéru, který může po použití samoopalovacího přípravku někdy vzniknout. Krém aplikujte 2x týdně, a aby barva déle vydržela, nesprchujte se pod příliš horkou vodou a vynechte také dlouhé koupele, které barvu smývají.

Text: Běla Gabrielová

Zdroj: Časopis Perfect Woman