Operace bikiny

21.04.2021

Plavky odhalí opravdu všechno, proto je potřeba neponechat nic náhodě. Ani úpravu svých intimních partií.
I chloupků v oblasti kolem bikin se můžete zbavit dvojím způsobem, depilací či epilací, pro-tože se však jedná o extrémně citlivé partie, je třeba specifický přístup.

Citlivá depilace

I při obyčejném holení nohou může dojít k podráždění pokožky či zarůstání chloupků. Depilace v intimních partiích představuje pro kůži ještě větší zátěž. Na pokožce zůstávají mikroskopické ranky, do nichž se snadno dostane infekce, mohou se objevit nevzhledné i bolestivé pupínky. Navíc jsou chloupky na této části těla silnější než jinde. Proto je potřeba dodržovat několik pravidel. I u depilace v oblasti bikin máte na výběr několik prostředků, jak dosáhnout hladké pokožky. Tou nejjednodušší jsou holítka. Jejich použití je snadné, efekt jejich působení však velmi krátkodobý. K tomu, abyste při tomto odstraňování chloupků dosáhla opravdu hladké pokožky bez podráždění, je třeba kůži navlhčit a mít k dispozici nejen spolehlivý nástroj, který je třeba kvůli hygieně nutné co nejčastěji měnit, ale i pěnu na holení s neutrálním pH. Určitě k tomu není vhodné obyčejné mýdlo ani sprchový gel. Ale ani tak vám tyto prostředky nezajistí dokonalý výsledek. Další možností jsou depilační krémy, gely či pěny. Jejich aplikace je opět velmi snadná - nanesete je na kůži, necháte působit po dobu, kterou uvádí výrobce, a poté setřete stěrkou. Ošetření je velmi jednoduché, kvalitní, má však jednu nevýhodu: hodí se opravdu pouze pro oblast bikin, na genitálie kvůli obsahu chemických látek určitě nepatří. Kromě depilačních krémů můžete vyzkoušet depilaci voskem, která je založena na vytrhávání chloupků. Tato metoda není úplně bezbolestná, ale výsledek vám vydrží určitě déle než při použití žiletky. Jestliže se pro ni rozhodnete, vybírejte přípravky určené speciálně pro intimní partie. Anebo se můžete svěřit do péče profesionálů, kteří tuhle práci zvládnou perfektně. Intimní partie je možné zbavit chloupků i za pomocí klasického epilátoru, ovšem tohle je zákrok jen pro silné povahy. Je pravda, že účinek je určitě dlouhodobější a na bolestivost se prý dá zvyknout, otázka je, jestli si na ni zvykat chcete. Depilací ale péče o čerstvě ošetřené partie nekončí. Pokud i přes veškerou vaši starostlivost došlo k poranění pokožky, vydezinfikujte ji a místa, kde jsou patrné zarůstající chloupky, potřete roztokem s kyselinou salycilovou.

IPL epilace

Kromě klasických epilátorů, které zbavují pokožku nežádoucího porostu vytrháváním, jsou již na trhu i epilátory využívající IPL technologii. Ta využívá jemné světelné pulzy, jež vysílá ke kořínku chloupku. Chloupek pak přirozeně vypadne a je zabráněno jeho opakovanému růstu. Tento přístroj je určen na celé tělo a má několik různých nástavců (např. na tvář), mezi něž patří i nástavec pro oblast bikin právě kvůli silnějším a hustším chloupkům v této oblasti.

Laserová epilace

Pokud se chcete chloupků zbavit opravdu natrvalo, je řešením laserová epilace na některé z klinik. K laserové epilaci se používají přístroje vysílající paprsek, jenž je pohlcen pigmentovým barvivem chloupku, projde svrchními vrstvami kůže, zachytí se v cibulce chloupku a tu tepelně zničí.Aby bylo odstranění chloupků úspěšné, musí být provedeno v jejich růstové fázi. V té se ale v jeden moment nachází jen 30 až 40 % chloupků. Ošetření je tedy nutné 4 až 5krát opakovat. Před zákrokem není potřeba speciální příprava - klidně se můžete holit, ovšem zhruba pět týdnů před ošetřením byste chloupky neměla vytrhávat. Žádoucí není ani opalování - to proto, aby kůže byla co nejsvětlejší. Samo ošetření laserem nebývá příliš bolestivé - je cítit štípnutí. Ovšem, pokud se jedná o citlivé partie, používá se znecitlivující krém. Doba ošetření bývá různá podle tělesné partie, u oblasti bikin se jedná zhruba o 15 až 20 minut.Po epilaci je pokožka jemně zarudlá a je třeba se o ni starat: zhruba dva tři dny ji promazávat a pak několik týdnů chránit přípravky s vysokým UV faktorem.