Origami Wall 

23.06.2023

Jedna tvárnice, dva způsoby využití, tři ceny za design.
Zelená stěna do bytu, ve které vynikne i kedlubna.

ORIGAMI WALL je originální řešení betonových tvárnic, navržených s ekologickým i výtvarným přesahem. Posouvá hranice funkčnosti a užitnosti nad rámec běžných vertikálních zahrad, okrasných zdí i zpevnění svahu zároveň. Propojuje kvalitní materiály s originálním designem a vytváří jedinečnou atmosféru v prostoru.

Za projektem stojí produktový designér JAROSLAV JUŘICA a architekt JIŘÍ BUŽEK ze studia VAJKA. Opěrná zídka vznikla z vlastní potřeby Jaroslava, najít kvalitní a výtvarné řešení zpevnění svahu na vlastní zahradě. Následovala další rešerše a komplexní vývoj designu a konstrukce, ve spolupráci s dalšími odborníky z oblasti zahradnictví a Ústavu stavebních hmot na VUT. Společně s Jiřím pak rozšířili portfolio i o vertikální zelenou stěnu.

Jedna tvarovka, dvě možnosti využití. Design tvárnice je navržen jako stavebnice.

Unikátní systém opěrné zdi, která posune vaši zahradu o level výš.

Systém W55 propojuje všechny vlastnosti dokonale střižené zahrady. Vyřeší nerovnosti terénu, poskytne vám místo pro pěstování bylin, okrasných travin i zeleniny a vytvoří harmonický prostor i během vegetačního klidu.

Interiérový a fasádní systém, kde příroda prorůstá geometrickou strukturu.
Systém W90 je prémiové řešení vertikální zahrady pro interiér i venkovní fasády. Promyšlený design čisté geometrické struktury neustále mění svůj vzhled prorůstáním organickou florou, čímž doslova oživuje prostor, který se ani po letech neomrzí.

Navíc! ORIGAMI funguje jako výtvarný prvek i sám o sobě a tvárnice můžete nechat klidně i prázdné.
Máme radost, že ORIGAMI získává ohlas jak u laické, tak odborné veřejnosti. Za náš systém jsme získali prestižní mezinárodní ocenění RED DOT, BIG SEE AWARD a GERMAN DESIGN AWARD.

Kdo je ORIGAMI?

ORIGAMI SYSTEMS s.r.o.
www.origami-wall.com
Kotlářská 265/5, 602 00 Brno-střed
Tel. +420 774 157 146
www.jaroslavjurica.com
www.vajka.com