Padání vlasů? Collamedic kolagen je způsob, jak řídnutí vlasů zabránit

08.09.2021

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Hustota a lesk vlasů je rychlým měřítkem zdraví a věku ženy, potažmo muže. Ženy s vlasy do půl pasu působí přitažlivě. Mužům kouty a řídnoucí vlasy přidávají na věku. Růst vlasů se dá ovlivnit doplňky stravy, vitamíny, omezením stresu, správnou životosprávou nebo odborným posouzením lékaře a následnou léčbou.

Padání vlasů - jak může kolagen pomoci?

Zdravý vlas má silné vlasové lůžko - kořínek. Většinou máme téměř 90 % vlasů ve fázi růstu. Problém nastává, když vlas vypadne a ve vlasovém folikulu se nespustí nový cyklus - zrod nového vlasu. Vlasů tak pomalu, ale jistě ubývá s každým mytí nebo česáním.

Vlas se skrze kořínek mimo jiné živí aminokyselinami. A tady se dostáváme k vlivu kolagenu na stav vlasů. Kolagen je tvořen molekulami - aminokyselinami jako glycin, prolin, hydroxyprolin a hydroxylysin. Právě prolin je nutný pro vznik keratinu - základního stavebního kamene vlasu. Pravidelná denní dávka 5000 mg rybího kolagenu pomáhá tělu produkovat pevný pružný vlas se silným kořínkem.

Jak zabránit vypadávání vlasů

Pokud známe příčinu padání vlasů, je předem dán způsob, jak se pokusit padání vlasů zastavit. Pokud se jedná pouze o rozkolísání hladiny vitamínů, minerálů a stavebních prvků v těle, je řešení snadné. Na trhu je přemíra doplňků stravy obsahující např. Vitamin A, B, E, zinek, biotin a další.

Důležité je začít řešit úbytek vlasů včas. Pokud nedojde k obnově činnosti daného vlasového kořínku do 10 let od prvního příznaku, nemusí se to podařit už nikdy.

Kolagen nejenže vlasový folikul posiluje, ale je schopný ho i efektivně regenerovat. Jako antioxidant je schopný zmírnit působení volných radikálů. Obnovený a průběžně posilovaný kořínek je znovu schopen vyprodukovat nový vlas - silnější než tzv. baby vlásek.

V závažnějších případech, kdy je úbytek vlasů intenzivní, mluvíme o alopecii. Ta se nevyhýbá mužům, ani ženám. U mužů je to více dáno geneticky. U žen může být spouštěč hormonální hladina, stres nebo stav vlasové pokožky. Tak, či onak, energetická podpora vlasového lůžka může vždy přinést pouze zlepšení a od toho tu mořský bioaktivní kolagen je.

www.collamedic.cz