Perfektní zvuk skloubený s designem

05.04.2021

VOIX Premium Audio, pražský showroom se špičkovým audio a video vybavením, přidává do své nabídky renomovanou francouzskou značku Devialet, jednoho z nejzajímavějších světových výrobců reproduktorových soustav a elektroniky, který od roku 2007 mění zažité představy o tom, jak mohou vypadat a hrát současné audio systémy.

Společnost Devialet, Ingénierie Acoustique de France byla založena jako společný projekt tria nadšenců - zvukového inženýra Pierra Emmanuele Calmela, produktového designéra Emmanuele Nardina a podnikatele Quentina Sannie - kteří se rozhodli dobít svět řadou luxusních, ale cenově dostupných audio systémů redefinujících pro širokou cílovou skupinu spotřebitelů, co je to kvalitní zvuk. Brand, který je držitelem dvou stovek technologických patentů, přitom zručně kombinuje zvukovou kvalitu, prvotřídní materiály a originální a nadčasový design svých výrobků s francouzskou kulturou i historií.

Značka má dvě hlavní modelové linie. Na vrcholu první z nich - v roce 2015 uvedené řady bezdrátových reproduktorů Phantom - trůní Devialet Phantom I 108 dB. Stále ještě kompaktní, ale výrazně "muskulaturní" audio systém s maximálním výkonem 1100 wattů, impozantním frekvenčním rozsahem 14 hertzů až 27 kilohertzů a maximální hlasitostí 108 decibelů.

Druhou modelovou řadu Expert Pro tvoří šestice elegantních přístrojů s mimořádnými technickými parametry, které nahrazují kompletní tradiční hi-fi systémy. Ve svých ultratenkých tělech o výkonech od 140 až po 1000 wattů totiž kombinují předzesilovač, výkonový zesilovač, převodník, streamer i gramofonový předzesilovač.

V České republice je nově prodává showroom VOIX Premium Audio, Dušní 3, Praha - Staré Město, www.voix.cz.