Pestrá potrava aneb jak mít spokojenou kočku

14.03.2023

Také patříte k majitelům, kteří jednou za čas bloudí mezi regály obchodu pro zvířata a zkouší odhadnout, co by tak mohlo jeho kočce chutnat? Výsledkem předem prohrané bitvy bývá po týdnu plná miska granulí, o něž dotyčná kočka nejeví zájem, přesto, že první dny vypadaly tak nadějně! Jak tedy docílit toho, aby se i mlsná kočka těšila na každou porci krmiva? Pojďme se podívat na koncept pestré potravy Yoggies.

Kočky jsou mlsné a vybíravé

Organismus kočky je na kvalitu surovin a ideální složení potravy mnohem náročnější než organismus psa. Kromě zdravé výživy musí krmivo pro kočku splňovat ještě jedno důležité hledisko, a to je jeho chutnost. Kočky jsou velmi mlsná a vybíravá zvířata a ani nejdražší granule je nemusí zdaleka uspokojit. Bohužel jim naopak často chutná levné krmivo z málo kvalitních surovin s různými dochucovadly, které by majitel rád vyměnil za kvalitnější výrobek, ale jeho kočka na to má jiný názor.

Jednou z cest, jak zlepšit příjem kvalitní potravy u kočičího člena rodiny, je zařadit do jejího nebo jeho jídelníčku kromě granulí i další formy krmiva. Koncept pestré potravy Yoggies určitě stojí za to vyzkoušet právě pro jeho rozmanitost. Buďte trpěliví. Na nová krmiva si kočičí mazlíček musí zvyknout postupně. A jak na to?

Jak zpestřit kočce potravu?

Chuťové preference své kočky znáte nejlépe Vy sami. Dává přednost suchému krmivu nebo syrové potravě? Jako první podle toho vyberte základ jejího jídelníčku – granule lisované za studena Yoggies nebo tzv. B.A.R.F. – tedy syrové maso, které napodobuje věrně přirozenou potravu koček, žijících ve volné přírodě. Už jen proto, že se kočka řadí mezi 100% masožravce, je to lovec od přírody, zvyklý si svoji ulovenou kořist zpracovat. Nemusíte studovat vysokou školu, abyste mohli krmit kočku B.A.R.F.em – stačí sáhnout po připraveném, kompletním B.A.R.F. pro kočky od Yoggies.

Každý den pak zvolíte to, čím její chuťové pohárky potěšíte a současně doplníte další látky prospěšné jejímu zdraví například: zcela přírodní produkt Jogurt pro kočky Yoggies. Jeho výjimečnost spočívá v obsahu živých probiotik a je skvělou a zdravou svačinkou pro všechny kočky. Probiotika napomáhají k posílení imunity, potlačení prdíků a při léčbě průjmových onemocnění. Součástí konceptu Pestré potravy by určitě měla být vlhká potrava, kterou kočky obvykle milují. Mistička nebo konzerva pro kočky Yoggies může být základem každodenního jídelníčku, nebo také jeho doplňkem.

Důvodů, proč krmit Pestrou potravou Yoggies, je hned několik

• Pestrá potrava jednoznačně podporuje zdraví a imunitu, také potlačuje riziko vzniku alergií a nemocí.
• Pestrá potrava nedovolí imunitě "zlenivět" – posílí ji.
• Všechny výrobky v nabídce Yoggies jsou vyrobeny 100% bez chemie, obilí, sóji, lepku a konzervantů.
• Suroviny používané pro výrobu produktů pochází z ověřených evropských zdrojů.
• Se vstupními surovinami je zacházeno šetrně, tak, aby byly zachovány přírodní vitamíny živiny v co nejlépe stravitelné podobě.
• Většina produktů již obsahuje různé kmeny probiotik a prebiotik, které podporují zdraví a imunitu mazlíčků.
• A hlavně mazlíčci se každý den těší na svou misku z pestrého jídelníčku.

Pitný režim kočičího mazlíčka

Kočičímu organismu prospívá potrava s vysokým obsahem vlhkosti, která doplní tolik potřebné tekutiny. Je to důležité zejména pro funkci ledvin, protože kočky samy o sobě obecně málo pijí. Je proto ideální zatraktivnit jim i zdroj čerstvé vody třeba formou fontánky.

Pestře poskládaný jídelníček má i další pozitiva pro funkci mnoha orgánových systémů, zejména imunitního. Jak říká Jiří Švihálek, zakladatel Yoggies: "Bylo prokázáno, že dlouhodobé krmení psů a koček jednotvárnou potravou oslabuje imunitní funkce a organismus se pak obtížně brání různým infekcím nebo parazitům a snáze dochází k rozvoji alergických onemocnění."

Pestrá potrava je proto cestou ke zdravé a spokojené kočce.