Pestrá potrava jako prevence proti alergiím i nemocem u psů

05.11.2021

Kdo z nás milovníků psů by se nechtěl vyhnout u svého psa alergiím či nemocem? V Yoggies nyní přicházejí s přelomovým konceptem v krmení našich psích mazlíčků. Po více než třech letech bádání ve spolupráci s chovateli, veterináři a dalšími odborníky, se potvrdilo, že pestrá potrava, sestavená z kvalitních produktů, pomáhá psům posilovat imunitu, může pomáhat v boji s alergiemi a je i prevencí proti jejich vzniku, stejně tak i u dalších nemocí. Navíc psi neberou svou potravu jako nutnou nudu, ale těší se na svou misku.

Tento koncept je ověřen a funkční výhradně napříč sortimentem Yoggies, kdy je jasný původ a kvalita surovin a způsob výroby. "Neznáme detailně složení cizích krmiv a nemůžeme tak mít pod kontrolou vzájemnou kombinovatelnost krmiv, doplňků apod. Proto pestrou potravu, o které můžeme říct, že funguje, lze složit výhradně z produktů Yoggies", říká Jiří Švihálek, zakladatel Yoggies.

Při dlouhodobém podávání jednotvárného krmiva beze změny, může každá složka potravy vyvolat např. alergické reakce. To se pak zbytečně řeší různými léky apod., přitom to není hned nutné. Základem pestré potravy je občasná obměna hlavních složek krmiva. V případě psů to jsou hlavně proteiny z masa (kuřecí, hovězí, jehněčí atd.). Proto je v rámci pestré potravy doporučeno čas od času psovi rozumně obměnit hlavní složku krmiva (např. granule).

Pokud krmíte psa granulemi, je dobré občas zařadit i změnu typu krmiva - např. pokud krmíte B.A.R.F.em Yoggies (syrovou potravou), prostřídejte ho občas s Yoggies granulemi lisované za studena a jako svačinku třeba jogurt pro psy i kočky Yoggies. K pestré potravě patří i Yoggies pamlsky bez chemie či vhodné Yoggies doplňky potravy.

Když už pejsek trpí např. některou z alergií či je nemocný, je potřeba se poradit s veterinářem. Dnes již ale prakticky každý veterinář potvrdí, že pestrá potrava je základem dobrého zdraví.