Pleťový refresh

23.12.2021

S třicítkou to přijde, varují dermatologové před prvními vráskami. Známky stárnutí se ale neobjevují jako blesk z čistého nebe. Ve skutečnosti naše pleť stárne každý den od rána do večera.
Možná to na sobě pozorujete sama. Zatímco ráno je pleť krásně rozzářená a odpočatá, s polednem už ztrácí svou přirozeně krásnou barvu a večer už je to únava na pochodu: viditelné vrásky, mdlý vzhled, unavené čelistní kontury. Cítíte, že by si vaše pleť zasloužila pořádný refresh? Vyzkoušejte tipy ze salónů i center estetické medicíny.

Rozpusťte neduhy své pleti v kyselině

Ovocné kyseliny, na nichž jsou založené profesionální peelingy, si dokážou poradit skutečně s lecčíms. Při chemickém peelingu dochází k rozrušení povrchové vrstvy kůže a následně k odloučení starých kožních buněk, které jsou přirozeně nahrazeny novými. Se starými buňkami mizí i řada problémů, kterými pleť trpí: nerovnoměrná pigmentace, jemné vrásky či mastná pórovitá pleť. Po ošetření je pleť navíc krásně hydratovaná a barevně sjednocená.
Cena: Od 1300 Kč.
Jak probíhá: Ošetření trvá 15-30 minut, zklidňující krém po ošetření se doporučuje aplikovat ještě dalších 2-5 dnů.

Laserový zmizík

Jinou cestou jde na vrásky a ochablou pleť rejuvenace založená na prohřívání kůže laserovým paprskem. Tepelná energie odstartuje velký regenerační proces, který začíná stimulací kolagenu a tvorbou jeho nových vláken. Pleť se tak v průběhu několika týdnů vypíná, je dokonale tonizovaná a vrásky a póry se stahují. Stejně jako u chemického peelingu jde o neinvazivní proces, po němž hrozí maximálně několikadenní zarudnutí kůže. Předností této metody je také možnost širšího využití, například pro vyhlazení a zpevnění krku, dekoltu či hřbetů rukou.
Cena: Od 3000 Kč.
Jak probíhá: Fotorejuvenace laserem trvá okolo 15 minut, první výsledky se dostavují s odstupem několika týdnů.

Krása podepsaná vlastní krví

Plazmaterapie je v posledních letech hitem v oblasti omlazení a díky skvělým výsledkům není vůbec divu. Jak funguje? Celé ošetření probíhá ve dvou fázích. V první se odebere krev a v centrifuze se vyextrahuje plazma obohacená o růstové faktory krevních destiček od červených a bílých krvinek. Vzniklý vitaminový koktejl se pomocí mikrojehliček (mezoterapií) vpravuje zpět do kůže. Tím dojde k nastartování regeneračních procesů a zároveň se zpomalí další proces stárnutí pleti. K omlazujícímu procesu dochází díky stimulaci kožních buněk s následné produkci kolagenu. Ty prosperují díky tělu vlastním růstovým faktorům, které působí jako vitaminová bomba.
Cena: Od 4500 Kč.
Jak probíhá: Ošetření trvá 30 minut a doporučuje se opakovat 3x s odstupem 14 dnů.

Text: Běla Gabrielová

Zdroj: Časopis Perfect Woman