Podzimní číslo časopisu Sofie Bydlení

29.10.2023

Milé čtenářky, milí čtenáři,
přestože nám letošní přechod z léta do podzimu slunce výtečně přálo, chladnější měsíce jsou nevyhnutelně tady. A s nimi i více času stráveného doma. Pokud si ale dopřejete zimní zahradu, výhledy na uklidňující přírodu si můžete užívat celoročně. Inspirovat se můžete při jejím zařizování v našem článku s názvem Buďte zimní královnou. Své malé království si můžete zařídit v relaxačním koutku, kde zapomenete na všední starosti a užijete si čas jen pro sebe. V dnešní zrychlené době by si takový koutek měl v rámci duševní hygieny dopřát každý – i na malém prostoru. Přečtěte si, co by v oáze klidu nemělo chybět.
Pokud nejste zrovna typ, který se s podzimem uzavře do sebe a zpomalí, ale naopak překypujete energií a chutí neustále měnit věci kolem sebe, pusťte do svého domova styl neo fusion. Je plný originálních nápadů, zajímavých kombinací, umění – a kreativitě se v něm meze opravdu nekladou.

Zapomínat bychom neměli ani na zodpovědnost, kterou máme vůči přírodě. Udržitelnost a ekologie jsou dnes žhavými a potřebnými trendy. Postupně se dostávají do všech oblastí našeho života, interiéry nevyjímaje. Jak se dočtete v našem článku o ekologických kuchyních, hitem jsou nejen co nejšetrnější spotřebiče, ale i eko nábytek.

A konečně, až budete sedět v teple domova, ať už v relaxačním koutku či zimní zahradě, nezapomeňte si prolistovat naším speciálem Projekty, stavba a interiér. Najdete v něm totiž spoustu inspirace — ať už se chytáte postavit dům, rekonstruovat byt či zařizovat interiér.

Přeji vám inspirativní čtení.
Zuzana Šprinclová
Šéfredaktorka