Poesie pro kočky

23.12.2022

Kočky jsou naši kamarádi, přátelé i partneři. Milují nás celým svým srdcem a dělají z našeho bytu domov. Mají na nás vždy čas a jsou schopné a se vždy přizpůsobit naší náladě. Opětujme jejich lásku tou nejlepší péčí. Na prvním místě je samozřejmě zdravá výživa.

Jaké krmivo vlastně vybrat? Je lepší mokré krmivo nebo suché? Vždy je potřeba především hledět na preference kočky. Ta rozhodne. V každém případě má ale mokré krmivo řadu výhod. Jednou z hlavních je to, že poskytuje kočce kromě jídla v průběhu dne také potřebné tekutiny. A to je velmi důležité. Některé kočky nemají potřebu pít dostatek vody a to je ohrožuje - může to pro ně znamenat tvorbu ledvinových kamenů nebo dokonce selhání ledvin.

Velkou roli v životě i výživě kočky hraje rozmanitost a pestrost. Tím se kočka liší od ostatních druhů doma chovaných zvířat. Je to osobnost, která ochutnává, hodnotí a vybírá. Některá má ráda tekutou omáčku, jiná zase vydatné želé. Jedné chutnají kousky, jiná preferuje homogenní krmivo. Jedna má ráda hovězí, jiná rybu. A to vše najdete v řadě krmiv Poésie® firmy Vitakraft.

Co bychom řekli k těmto lahůdkám? Vezmeme-li doslovně slovo poésie, je to umělecké dílo - můžeme říci také báseň nebo verš. Je to tak trochu symbolický název pro krmivo pro kočku. Ale tento příměr si v tomto případě můžeme dovolit. Protože krmivo Poésie® je opravdu "básní" pro naše kočičí přátele, domácí tygříky či sametové tlapičky. Na Poésii®se kočky upřímně těší. Tím spíš, že jim můžeme nabídnout velkou rozmanitost - každý den jiná chuť, každý den jiná konzistence. Ale vždy zdravé, přírodní, plnohodnotné.
Druhou nespornou výhodou je dávkování - zatímco u suchého krmiva byste měli dávku vždy zvážit, abyste kočku nepřekrmovali, u mokrého krmiva nic vážit nemusíte. Prostě jen vyklopíte kapsičku nebo konzervu do misky a je zváženo. To je také výhoda jednotlivých porcí v porovnání s velkými konzervami, které musíte uchovávat v chladničce.

A ta poslední a největší výhoda - to je přece chuť. Můžete dát kočce jakkoliv skvělé a zdravé krmivo, ale pokud jí nechutná, vyhodili jste peníze zbytečně. Proto je třeba mít velký výběr chutí a pozorovat kočku, které krmivo jí chutná nejvíce. Na to se pak bude těšit a jíst ho s chutí. Bude to pro ni prostě "poésie".
Je vaše kočka mlsná? Určitě ano, všechny jsou mlsné. Mezi jídly jí nabídněte zdravou pochoutku bez cukru, barviv a konzervantů. Firma Vitakraft se specializuje na různé druhy pochoutek, od měkkých a šťavnatých, přes křupavé polštářky s náplní, až po masové tyčinky z různých druhů masa.
Vše je k zakoupení v hypermarketech a dobrých pet shopech.

www.vitakraft.cz
facebook.com/vitakraftCZ