Poésie pro šťastný kočičí život

13.01.2022

Každý chovatel by dopřál své kočce to nejlepší. Vitakraft má mnoholeté zkušenosti s přípravou krmiv pro domácí zvířata. S ohledem na potřeby koček byla sestavena vyvážená, nutričně testovaná strava se spoustou masitých kousků a nejlepšími ingrediencemi. Mokré krmivo Poésie si zamiluje i ten nejmlsnější kočičí jazýček díky kvalitě složení, viditelným surovinám a širokou nabídkou lahodných variant.
Jak ale poznáme, že svou kočku krmíme dobře? Opravdu jí dáváme vše, co potřebuje?

Pojďme se nejdříve podívat na nejčastější chyby v kočičí misce:

1. CHYBA: Krmivo pro kočky musí být vždy volně dostupné, protože kočky nejedí z nudy.
Populární předsudek, který je špatný. Určitě existují kočky, které nevědí, jaké množství potravy je pro ně dobré. Že příliš rychle tloustnou, je jedna věc. Další věc je, že příliš velké množství nelze dobře strávit. Ještě důležitější je, že jídlo způsobí, že moč vaší kočky bude zásaditější, což může způsobit vznik močových kamenů, které mohou vést k infekcím močového měchýře. Pokud tedy krmíte svou kočku pouze ve stálých dávkách - nejlépe několikrát denně v malých jednotkách - významně přispíváte k jejímu zdraví.

2. CHYBA: Syrové maso je pro kočky nejlepší
Mnoho milovníků koček věří, že "barfování" je nejblíže přirozené kočičí stravě. Faktem je, že pokud nejste výživový specialista, můžete složením krmiva hodně pokazit. Aby kočka uspokojila nutriční potřeby, potřebuje bílkoviny, tuky, sacharidy a také minerály, vitamíny, mikroživiny a stopové prvky. Kromě toho je pro kočky nesmírně důležitá esenciální aminokyselina taurin. Všechny tyto ingredience musí být přesně sladěny ve svém množství při barfování nebo přidané při krmení syrovým masem. Věda sama o sobě. Pokud něco zapomenete nebo to spočítáte špatně, mohou se objevit příznaky nedostatku. Pak dejte přednost kvalitnímu krmivu pro kočky. Protože obsahuje vše, co vaše kočka potřebuje pro zdravý život.

3. CHYBA: Kočky mohou být krmeny vegetariánskou/veganskou stravou
Co funguje u psa, je možné i u kočky? Není to tak docela pravda. Psi jsou všežravci. Kočky jsou naproti tomu masožravci. Jejich trávicí systém i metabolismus jsou přizpůsobeny živočišné potravě jako zdroji energie. Samozřejmě není nic špatného na veganských nebo vegetariánských pamlscích, pokud to má vaše kočka ráda. Odborníci se však shodují: kočky nedokážou využít 100% bílkovin z rostlin. Není zde tedy žádný základ krmit kočky zcela a výhradně na rostlinné bázi.

4. CHYBA: Doplňky stravy se vždy doporučují
V mnoha případech se doplňky stravy doporučují. Při výměně srsti, v zimě, při stresu. Zde se ale doporučuje opatrnost. Výživové doplňky jsou mnohem méně neškodné, než se zdá. Při doplňování vápníku je třeba vzít v úvahu i to, kolik fosforu vaše kočka konzumuje. Vitamin A se nesmí podávat neomezeně. Může se hromadit v těle a poškodit kosti a klouby. A dokonce i vitamín C, který je považován za neškodný, může být v nadbytku toxický. Dokud je vaše kočka zdravá a fit, nemá žádné alergie ani jiná onemocnění, dostává vše, co potřebuje z kvalitního krmiva. Doplňky stravy tedy nejsou nutné.

5. CHYBA: Krmivo pro kočky a psy je totéž
To, co se milovníkovi koček zdá absurdní, není ve společné domácnosti psů a koček až tak neobvyklé. Proč se obtěžovat kupováním dvou druhů krmiv? Ve skutečnosti pro to existují dobré důvody. Oba druhy krmiva jsou optimálně přizpůsobeny příslušnému druhu. Krmivo pro psy obsahuje méně bílkovin a tuků než krmivo pro kočky. Navíc se nepřidává žádný další taurin, který je u koček vyžadován ve větší míře. Krmivo pro psy proto dlouhodobě vede k projevům nedostatku kočky a může vážně poškodit jejich zdraví.

Krmit svou kočku zdravě není tedy žádná velká věda. Krmivo Poésie obsahuje vše, co kočka potřebuje pro spokojený aktivní život. Multipack balení zase potěší chovatele zvýhodněnou cenou.

Objevte svět široké řady Poésie na www.vitakraft.cz a nechte se inspirovat tipy a užitečnými radami pro spokojený život koček.