Pořiďte si letos vánoční povlak na polštáře

02.11.2022

Nějaký ten týden do Vánoc nám ještě sice zbývá, to ale neznamená, že bychom je měli ignorovat a vůbec se na ně nepřipravovat. Právě teď je totiž ta nejlepší doba na to, abychom popřemýšleli o tom, jak si letos domov vyzdobíme a pořídili si na to vše potřebné. Bez zbytečného stresu, shonu a přetahování o drobnost, bez které se neobejdeme, stejně jako mnozí další.

Vánoce mají své kouzlo

O Vánocích se říká, že jsou to svátky klidu, míru a pohody. Když tohle ale slyšíme, chce se nám často buď smát, nebo naopak plakat. Jak tohle vůbec může někdo říct? Vždyť než na Vánoce dojde, je třeba toho tolik stihnout. Uklidit, napéct, nakoupit dárky, zabalit dárky, koupit a ozdobit stromeček, připravit štědrovečerní večeři, vyzdobit dům, připravit se na příjezd rodiny.... Seznam nebere konce.

Zkuste to letos v klidu

Že to ani nejde? Ale ano, jde. Jen si vše musíte dobře a včas rozvrhnout, naplánovat a podělit se o práci i s ostatními členy domácnosti. Přece na všechno nemusíte být sama.

Jasně, chcete to mít dokonalé, ale jaká za to pak je cena? Už teď s předstihem si tak kupte třeba vánoční povlaky na polštáře, vánoční ubrusy, povlečení, závěsy. Odškrtnete si tak jednu položku ze seznamu. A i to se počítá.

Jak postupovat dál? Sepište si seznamy!

Vánoční přípravy jsou poměrně složitá věc, snadno se něco vypustí z hlavy. Pak panikaříme, že nám něco chybí a nestíháme. Jak se toho vyvarovat? Vše si sepište! Udělejte si hned několik seznamů a těch se pak držte.
• Jaké cukroví upečete?
• Koho chcete obdarovat?
• Jaké dárky potřebujete koupit?
• Co budete potřebovat k výzdobě bytu nebo zahrady?
• Co ještě potřebujete zařídit a nakoupit?
• Kdo bude mít co na starosti?
• Kolik financí na Vánoce máte k dispozici?

Kdo bude mít co na starosti?

Vánoční atmosféru si bude užívat celá rodina, zrovna tak by se tedy měla zapojit do příprav. Proč by tedy mělo být všechno na vás?

O stromeček se může postarat partner, stejně tak vám může pomoci s úklidem nebo nákupem dárků a surovin na cukroví, vánočku i štědrovečerní večeři. Děti zase mohou péct cukroví. Co na tom, že jeden rohlíček bude menší než druhý, hlavně, že je pečený s láskou.

Pusťte se do výzdoby s předstihem

Výzdoba zabere čas, proč se do ní pomalu nepustit už teď? Nikdo neříká, že musíte na celý dům pověsit světýlka a na zahradě ozdobit stromeček. Můžete si začít vyrábět adventní věnec, sehnat si vánoční hvězdu na stůl, pořídit si vánoční ubrus a vyžehlit ho, na okno zavěsit světýlka nebo vánoční slaměné ozdoby.

Víte, že do ložnice si můžete koupit i vánoční povlečení a těšit se pod ním na Vánoce?