Pořizujete novou kuchyni? Vyvarujte se zbytečných chyb!

14.01.2024

Pořízení nové kuchyně je vždy velké rozhodnutí. Pokud je to první kuchyně do nového domova, máte možnost si ji promyslet dlouho předem a ještě usměrnit projekt a stavební práce. U druhé kuchyně zase lépe vidíte předchozí chyby. Jak je neopakovat?


Když měníte kuchyni, která už dosloužila, je dobré se na rekonstruované centrum domova podívat novýma očima. Vyhovuje vám současné uspořádání, styl a materiál? Nepořádáte v kuchyni během vaření chodecké závody? Nemusíte se neustále zbytečně ohýbat nebo si brát stoličku?

Když se podíváte zblízka – jak jsou na tom panty, pojezdy zásuvek nebo hrany dvířek? A nemá pracovní deska puchýřky v místě, kde je vložený dřez nebo nad dvířky myčky? Špatný návrh a nekvalitní materiály se dříve nebo později projeví a budou vás zlobit každý den.

Kuchyňské studio je vaším nejpřirozenějším spojencem

Nová kuchyně je vždy větší investice, která s vámi bude každý den nejméně deset let, a proto se vyplatí nespěchat.

Dnes můžete kuchyni pořídit mnoha způsoby – od známého truhláře, v hobby marketu nebo i přes internet. Ale také klasicky v kuchyňském studiu, kde si můžete prohlédnout a "osahat" vzorové kuchyňské linky, seznámit se s materiály na dvířka, korpusy, pracovní desky, obklady apod. A hlavně si nechat odborně poradit a připravit 3D návrhy vaší budoucí kuchyně. Můžete se tak vyvarovat zklamání a nákladných chyb.

Při výběru dodavatele vám hodně napoví to, jak je dlouho firma na trhu, jaké má výrobní prostory a zázemí. I to, kolik má poboček – jestli je vám blízko a bude vám schopná poskytnout potřebný odborný servis nejen před prodejem a během realizace zakázky, ale také později, když budete chtít třeba jen doplnit vybavení zásuvek o praktické úložné komponenty.

"KUCHYNĚ gorenje je značkou s historií přes šedesát let a je i jedním z největších výrobců kuchyní. Může se pochlubit moderní technologií výroby a opravdu širokým výběrem kvalitních materiálů pro kuchyně v moderním, klasickém i rustikálním stylu. Řada EXCLUSIVE je orientovaná na design kvalitních kuchyní německé výroby, řada PREMIUM je zaměřená na moderní, vysoce kvalitní, designové kuchyně české výroby," vysvětluje Lucie Pardubská, produktová manažerka KUCHYNĚ gorenje.

Na co se dívat?

Fotografie v katalogu jsou prvním vodítkem, vidět na vlastní oči ale prozradí o kvalitě kuchyně mnohem víc. Až budete v kuchyňském studiu, zaměřte se nejen na celkový dojem, styly a materiály, ale i na detaily.

 
Podívejte se například, jak jsou zpracované hrany dvířek – mohou být minimalisticky pravoúhlé i příjemně oblé, někdy mohou být i dekorativní. Vždy by ale měly být perfektně provedené, protože to je jedno z míst, kde se projeví nekvalita velmi brzy.

Vyzkoušejte panty a pojezdy. Jde o jednu z nejvíce namáhaných částí linky, která hraje větší roli, než si možná myslíte. Kvalitní panty dlouho vydrží a navíc mohou být vybavené i tlumiči – přinesou vám snadné a nehlučné zavírání dvířek. Kvalitní pojezdy zase zajistí hladký a tichý pohyb zásuvek bez zbytečné námahy a bouchání. U prémiových kuchyní pak najdete i elektricky ovládané sortery na odpad, zásuvky nebo výklopná horní dvířka, které vám každodenní provoz v kuchyni ještě více zjednoduší. Nepodceňte ani kvalitní osvětlení.

Možnost sladit celý prostor

Prémioví výrobci kuchyní nabízejí možnost sladit celý obytný prostor – s kuchyní bude ladit obývací pokoj, ve stejném stylu a barevnosti vybavíte i další úložné prostory.

"Díky široké nabídce materiálů a moderním prvkům, které máme v sortimentu, dokážeme kuchyni naprosto přirozeně propojit s obývacím prostorem. Nově mohou zákazníci využít služeb našich studií i pro dodání vestavných šatních skříní a dalších úložných prostor, aby celý domov působil dokonale harmonicky," uvádí Lucie Pardubská.

Někteří výrobci, jako třeba zmíněné KUCHYNĚ gorenje, dovedou vyrobit zakázkovou kuchyni i další nábytek v některém z mnoha odstínů podle standardní vzorkovnice barev NCS či RAL nebo v jejich kombinaci. Tyto vzorníky využívají architekti, designéři a další profesionálové, aby dokázali sladit dominantní barevné plochy – nábytek, výmalby stěn, rámy, dveře, lakované prvky apod.

KUCHYNĚ gorenje najdete na dvaceti místech Čech a Moravy. V každém na vás čekají zkušení designéři, kteří ochotně poradí s doladěním nejen kuchyně, ale i celého interiéru.

Více informací: cz.gorenje.com