Posilte imunitu i psychickou pohodu, v lázních získáte oboje najednou

26.09.2022

Nadcházející zima přináší zvýšenou zátěž pro naše tělo, imunitu i psychiku. Pokud je tedy nějaká doba opravdu vhodná pro to, dát tělu tu nejlepší péči a posílit jeho obranyschopnost, je to právě teď. Naštěstí má naše republika záviděníhodný poklad - lázně, kde zvládnete posílit tělo i ducha najednou.

Týdenní léčebný nebo wellness pobyt může být vhodným způsobem, jak si dokonale odpočinout a nechat se rozmazlovat pod vedením lázeňských pracovníků. Spa Resort Libverda letos mimo jiné otevřel nový bazén s wellness centrem a budovu pro léčivé uhličité koupele. Co vás na zimu připraví nejlépe?

Suchá masážní vana pro uvolnění svalů

Užijte si masáž, při které můžete být oblečeni. Během této procedury vás totiž bude proud vody masírovat přes membránu. Procedura přispěje ke snížení svalového napětí, zvýšení prokrvení tkání, stimulaci lymfatického systému, zlepšení metabolismu a odbourání stresu.

Uhličité koupele

Oxid uhličitý se z vody vstřebává přes kůži do krevního oběhu a je nejlepším přírodním prostředkem k rozšiřování cév. Po sérii koupelí se krásně prokrví a okysličí všechny tkáně. Koupele přispívají ke snížení tlaku, snížení bolesti kloubů a zmírnění svalového napětí.

Finská sauna pro posílení dýchacích cest

Suchá neboli finská sauna o teplotě cca 85 °C slouží nejen k psychickému odpočinku a podpoře dobré nálady, pomáhá také k odstranění migrén a nervozity. Uvolňuje od bolesti kloubů a má pozitivní vliv na dýchací cesty, které je před zimou vhodné posílit.

Kneippův chodník pro zlepšení krevního oběhu

Tato procedura spočívá ve střídavém přešlapování jednu minutu v horké a patnáct sekund ve studené vodě. Díky tomu se krásně rozproudí krev v cévách a okysličí celé tělo včetně mozku. Pomáhá tak zlepšit metabolismus i imunitu a odbourat bolesti hlavy.

Uklidňující a zároveň luxusní atmosféru nového bazénu a wellness podtrhují mramorové sochy, empírové sloupy a nebe plné hvězd.

Více informací najdete na www.lazne-libverda.cz.