Poškozené vlasy i vysušené konečky. Poradíme vám, jak se o vlasy správně postarat

16.02.2023

Vlasy jsou korunou krásy, co když ale nevypadají tak, jak bychom si představovali? Na ty nejčastější problémy máme několik tipů, jak se správně o vlasy starat, aby byly krásné a vyživené.

Jak zastavit vypadávání vlasů?

Jedním z nejčastějších problémů, který nás trápí, je vypadávání vlasů. Růst vlasů stejně jako jejich vypadávání ovlivňuje celá řada faktorů, od dědičných predispozic přes stres, špatnou výživu, až po hormonální nerovnováhu. Kromě genů lze ale vše pravidelnou a správnou péčí o vlasy ovlivnit. Základem je šampon, který obnoví a posílí vlasové kořínky. Dicora šampon a kondicionér 2 v 1 obsahuje zinek a biotin, který zastaví vypadávání vlasů a napomáhá jejich růstu. Pro ještě lepší efekt nezapomínejte pravidelně při umývání vlasů několik minut masírovat pokožku hlavy, abyste podpořili přísun potřebných živin do vlasové folikuly.

Co dělat s poškozenými konečky?

Dalším neméně obvyklým problémem jsou poškozené vlasy s lámavými suchými konečky. V tomto případě je důležité zmínit, že polámané konečky je třeba co nejdříve zastřihnout, aby nezatěžovaly celý vlas. Proto předtím, než se pustíte do pečující kúry o poškozené vlasy, navštivte kadeřnictví. Doma poté péči zvládnete hravě s Dicora šamponem pro maximální obnovu. Klíčovou složkou tohoto šamponu je makadamový olej, který vlasy intenzivně hydratuje, pečuje o ně a obnovuje je.

Jak si poradit s nezkrotnými kudrnami?

Máte kudrnaté vlasy bez lesku, které lítají do všech stran? Využijte síly jojobového oleje a zkroťte své vlnky s Dicora šamponem na krásné kudrny. Olej vlasy vyživuje a chrání. Doplňuje jej extrakt z moringy, který udržuje kudrnaté vlasy ve formě. Abyste dosáhli co nejlepšího efektu, nechte po umytí vlasy chvíli proschnout, a ještě vlhké je vyfoukejte pomocí difuzéru.

Šampony lze zakoupit zde