Poznejte krásu a sílu drahých kamenů

23.11.2022

Víte, že již od dávných dob se drahým kamenům připisují léčivé účinky, a to jak pro tělo, tak i pro duši? Říká se například, že některé kameny mohou prohloubit chvíle vašeho odpočinku, uklidnit zjitřené nervy a neklidnou mysl, nebo vám mohou pomoci najít ztracenou rovnováhu.

Třeba takový ametyst je dokonalým kamenem klidu a rozvahy. Utišuje rozbouřené emoce, je nositelem naděje. Je obzvláště vhodný jako průvodce při meditacích a jiné duchovní práci.

Také stříbrný obsidián je velmi vhodný pro meditace a navíc je to silně uzemňující kámen. Pomůže vám najít onu pověstnou půdu pod nohama.

Křišťál je výborným pomocníkem pro chvíle, kdy potřebujete uvažovat jasně, bez emocí. Utišení neklidu a nalezení rovnováhy podpoří také růžový opál s příjemnou, hladivou energií.

Kameny můžete mít volně položené v místnosti nebo na vašem domácím oltáři. Ve chvílích nepohody můžete kámen podržet v ruce - ideálně v té, kterou nepíšete, tedy v té "méně šikovné". Zavřete oči, několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Možná ucítíte, jak se ve vás postupně šíří klid, a možná se vám podaří vnímat i konejšivou energii kamene. Nezapomeňte kameni po jeho použití poděkovat a uložit jej nejlépe do blízkosti křišťálu, který "použitý" kámen energeticky očistí a nabije pro další použití.

Kameny jsou účinné jak samy o sobě, tak i vložené do různých šperků či ozdob.

V obchůdku Eva Luna najdete speciální kategorii, do které jsem pro vás vybrala šperky s kameny podporující klid a relaxaci.

Podívejte se například na nádherný náhrdelník s ametystem, náhrdelník Hannah s temně modrým sodalitem a říčními perlami, náramek Slunce v duši nebo prsten s rodochrozitem.

Všechny šperky jsou ručně vyrobené autorské originály pocházející z českých a slovenských dílen. Každý šperk má své vlastní jméno a energii, kterou vyzařuje. Ponořte se do jejich fascinujícího světa a vyberte si ten, který vás osloví nejvíce. Doporučuji vybírat srdcem ❤