Pozvánka k odpočinku

26.10.2021

Společně s Westwing jsme navštívili Karin Comes - cestovatelku, fotografku a nastávající maminku. Karin Comes je tvůrkyní profilu @Micasanordika s inspirativními tipy pro interiérový design. Co nám prozradila o své krásné zahradě?

Jaký je váš zdroj inspirace, pokud jde o aranžmá?

Sleduji instagram. Vždy se snažím inspirovat a vždycky přemýšlím o tom, jak by to vypadalo u mě doma. Pravdou je, že mně dekorování netrvá moc dlouho, protože ratan je materiál, který se hodí do každého rustikálnějšího interiéru.

Jaký styl bydlení máte ráda vy osobně?

I když jsem na začátku chtěla minimalistický skandinávský dům, myslím, že se stále více přibližuji stylu wabi-sabi s etnickými dekory. Líbí se mi kombinace ratanu a bílého nebo béžového čalounění, které dodá venkovním prostorům svěžest. Kromě toho miluji nedokonalost dekorativních prvků, jako jsou ruční nádoby nebo vázy. To mi umožňuje znovu získat podstatu toho, co je tradiční a přirozené.

Co je vaším cílem při aranžmá?

Vytvořit prostor, kde stres nemá místo a kde je vše klidné a harmonické. Místo, kde mohu zpomalit a užívat si svého domova a svých blízkých, kde mě všechno kolem zve k odpočinku a k životu v daném okamžiku.

Kde trávíte nejvíce času?

V dnešní době trávíme hodně času na zahradě u stolu. Když někdo přijde, jsme obvykle tam, abychom se vyhnuli stísněným prostorům.

Využíváte zahradu a terasu po celý rok?

Používáme jí téměř po celý rok. Na zimu nikdy nic neodkládáme. Výjimkou je leden a únor, kdy je chladněji. Kromě toho je zbytek roku venku perfektní na drinky a užívání si vegetace všude okolo. Na jaře a na podzim, kdy jsou teploty nižší, využíváme příležitost a o víkendech tu jíme. Kromě toho si tu dopoledne hraji s dítětem. V létě je bezpochyby hvězdným místem bazén a vše, co jej obklopuje

Pro aranžmá vaší terasy jste zvolila světlé tóny...

Ano, mám ráda bílé a neutrální odstíny, i když v závislosti na okamžiku můžete přidat trochu barvy, například vyzdobit stůl letními prvky.

Jak kombinujete estetiku s funkčností?

Snažím se, aby vše vypadalo, že je to dobře sestavené. Přestože jsme zahradu rozdělili do několika funkčních zón, všechny mají společné prvky: tóny a styl, ale také nezapomínáme na pohodlí.

Jak jste tedy rozdělila prostor, aby v něm měla místo celá rodina?

Bylo mi jasné, že chci doma vytvářet magické prostory. Každý kout byl pro mě skvělým místem pro něco pěkného. Prostor pro grilování pro tátu, domeček pro batolata, prostor pro běhání psů, moje kávová židle... tady máme všichni své místo.

Který prvek na terase je tedy ten "váš"?

Houpací síť. Přesouvám ji tam, kde se mi líbí. Pro mě je to opravdu základní prvek, abych mohla relaxovat. Pokud ji zkombinuji s relaxačním seznamem skladeb, je zaručeno, že úplně uteču od reality.

Jaké je tajemství pro vytvoření krásné terasy?

V závislosti na denní době a dopadu slunečního záření si můžete vychutnat její různé části. To je to tajemství! Hrajte ve svůj prospěch s tím, co počasí ve vaší oblasti nabízí. Pokud hodně prší, vytvořte si prostor s místem ke čtení nebo pití kávy, a pokud je velmi teplo, vytvořte si místo pro dobrý odpočinek.

Jaké dekorativní prvky by podle vás neměly na terase chybět?

Pohodlná křesla, odkládací stolky, kam si můžete dát kávu nebo nějaké ozdoby, odolný textil, něco, na čem se dá ležet, například houpací síť nebo lehátka...

Co o vás říká vaše terasa?

Věřím, že mám zahradu stvořenou k životu. Moje terasa o mně říká, že miluji rostliny a že si ráda užívám dobrého počasí ve společnosti mých blízkých. Myslím, že to také odráží moji fascinaci trendy v interiérovém designu. Co nejlépe jsem využila každý centimetr zahrady. Žádné nadbytečné věci, ať se podíváte kamkoli, vidíte prostor, kde se můžete odlišit od ostatních. Samozřejmě vždy je nutné respektovat estetiku.

Text: Soňa Pařížská

Zdroj: Časopis Perfect Woman