Pozvěte jaro k sobě domů! Přinášíme inspiraci na jarní dekorace i účesy

10.05.2022

Začílo pro mnohé nejkrásnější roční období. Zapomeňte už na zimu a pusťte si kousek jara i k sobě domů. Probuďte v sobě kreativního ducha a vytvořte si například originální jarní a velikonoční věnec, který rozzáří váš domov. Je to jednoduché. A pokud vám z tvoření zůstanou nějaké květiny, směle si s nimi ozdobte svůj účes, vždyť jaro je tady!

Jarní věnce

Jarní dekorace jsou krásným doplňkem každého interiéru. Správně vybrané barvy rozsvítí váš útulný domov a květiny provoní již tak sluncem zalité ráno. Jeho výroba je snadná a můžete do ní zapojit i děti. A jak na to?
Základem každého věnce je korpus, ten můžete koupit buď slaměný, proutěný nebo z polystyrenu. Ti šikovnější z vás si ho mohou vyrobit sami například z březových větviček. Připravte si také tavnou pistoli - ta vám práci značně ulehčí, navíc lepidlo je průhledné, a tak nebude na dekoracích vidět. Rozmyslete si, do jakých barev jej budete ladit. K jaru patří svěží a veselé barvy, skvěle se hodí například kombinace žluté se zelenou, nebo jejich pastelové tóny. Při tvorbě se snažte používat hlavně přírodní materiály, které nasbíráte například během procházky kvetoucí jarní přírodou. Ty i další dekorace, připevníte k věnci snadno tavnou pistolí. Zapojit můžete i děti, nechte je vystříhat jarní motivy z barevného papíru. Svůj věnec můžete dále zdobit barevnými stužkami, skořápky vajec, peříčky nebo jarními květinami. Právě zdobené věnce skvěle poslouží i jako velikonoční dekorace. Stačí dodržet tento postup a přidat velikonoční motivy jako třeba vajíčka, kuřátka či zajíčky. Hotovým věncem si můžete ozdobit jídelní stůl nebo ho zavěsit na vchodové dveře svého domu.

Jarní účesy

Probudit v sobě jarní náladu můžete i prostřednictvím svého účesu. Že nevíte jak? Jednoduše! Nebojte se experimentovat a vytvořte si na hlavě ideálně zaplétaný účes - copánky, drdoly postačí ale i klasický culík. Pak už je to jednoduché, připravte si jarní květiny (mohou být živé i umělé) a těm ustřihněte stonek - nechte si jen okvětní část s asi dvou centimetrovým stonkem. Fantazii a kreativitě se meze nekladou, nezapomeňte ale volit barvy květin tak, aby ladily s vašim denním outfitem. Květy pak už jen stačí naaranžovat do připraveného účesu a upevnit je vlásenkou. Díky této květinové aplikaci, se stane i obyčejný účes, jako je culík, zcela originálním a uvidíte, že vám květiny ve vlasech zlepší náladu i celý den.