Praktické kuchyňské spotřebiče míří do českých domácností

14.12.2022

Český výrobce AENO přichází na trh s novými produkty, spadajícími do kategorie "chytrá domácnost". Nové modely s minimalistickým designem a promyšlenými funkcemi potěší každého, kdo se zajímá o moderní trendy, a to zejména v kuchyni. My jsme vyzkoušeli dva praktické pomocníky, kteří posunují běžné činnosti takzvaně o level výše.

Sous-vide. Že nevíte, o co se jedná?

Metoda zvaná sous-vide je založena na přípravě pokrmů v zavakuovaných sáčcích v teplé vodní lázni. Kouzlo tkví ve skutečnosti, že potraviny uzavřené ve vzduchotěsném obalu neprojdou varem, čímž neztratí cenné a prospěšné látky pro vaše zdraví a zároveň jsou chutnější, šťavnatější a udržují si původní barevnost. Takto si můžete přichystat maso, ryby či zeleninu.

S vařičem AENO Sous Vide SV1 zvládnete sous-vide gastronomii levou zadní. Přístroj, který jednoduše postavíte do hrnce, perfektně reguluje teplotu vody i čas vaření a vy nemusíte stát u plotny a kontrolovat průběh vaření. Vařič se ovládá intuitivně na voděodolném dotykovém displeji a je na kuchaři, zda zvolí některý ze čtyř automatických programů nebo si najde vlastní styl. Teplotu lze totiž manuálně regulovat od 20 do 95 stupňů a stejně tak je možné libovolně nastavovat dobu přípravy.

Zkrátka nemusíte být žádný šéfkuchař, přesto vykouzlíte báječné hlavní chody i rychlovky. K tomu samozřejmě potřebujete kvalitní vakuovačku, ideálně AENO VS2, jejíž přednost spočívá v rychlém vakuování suchých i mokrých potravin do fólie. K přístroji navíc dostanete e-knihu s recepty, takže se nebudete muset zdržovat jejich hledáním.

Elegantní, tichá a chytrá konvice

Neexistuje snad žádná domácnost bez rychlovarné konvice. Tento běžný spotřebič bychom snad ani nemuseli zmiňovat. Jenže jak výrobce AENO předestírá, jejich konvice o objemu 1,7 litru EK7 Smart umí daleko více, než jen uvařit vodu na čaj.

Elegantnímu černému tělu s dvojitou stěnou, jejíž vnější vrstva nepálí, dominuje výrazný digitální displej s ukazatelem teploty. Tu si můžete libovolně nastavovat, přičemž konvice sama vypne, jakmile dosáhne požadované hodnoty. Využít lze také funkci udržování teploty, a to po dobu až 24 hodin.
S mobilní aplikací AENO můžete přístroj ovládat na dálku či hlasem pomocí Alexy, Siri nebo Asistenta od Googlu. Jen ten čaj si budete muset zalít sami.