Praktický a trendy dárek

06.12.2021

O menstruačních kalhotkách, jež jsou hitem posledních let, jste už jistě slyšely. Tento "vynález" dnešní doby se stal velice oblíbenou menstruační pomůckou, ať už samostatně, nebo jako doplněk k některé z dalších menstruačních potřeb.

Ekologie a pohodlí

Menstruační kalhotky přináší mnoho benefitů. Plně nahrazují konvenční jednorázové hygienické menstruační pomůcky, proto ulevíte přírodě od spousty odpadu a zároveň šetříte Vaši peněženku. Používají se opakovaně, což znamená, že je po použití vyperete a následně znovu používáte. Jejich životnost se pohybuje okolo 1-2 let. Jistě si samy dokážete představit, kolik za tu dobu koupíte a vyhodíte běžných menstruačních potřeb.

Péče o kalhotky

Z praní nemusíte mít obavy. Stačí kalhotky před praním namočit do studené vody a pak prát s ostatním oblečením na program pro jemné prádlo. Je třeba se pouze vyhýbat bělidlům a aviváži.Elegance a jistota
Materiály kalhotek jsou velice příjemné, což je vítaná změna oproti neprodyšnému materiálu klasických vložek. Přestože má jejich absorpční zóna několik vrstev, jsou kalhotky tenké, elegantní a k nerozeznání od běžného prádla. Můžete tak i v období menstruace nosit vkusné a pohodlné spodní prádlo, které je nenápadné, ale bezpečné a vysoce absorpční a cítit se sebejistě. Jedním z nepříjemnějších materiálů kalhotek je bambusové vlákno, jímž se vyznačují menstruační kalhotky od české značky Bodylok. Celé kalhotky jsou ušity z jemného materiálu bambusu. Savá vrstva je prodloužena do zadní části, aby zamezila nežádoucím nehodám. Kalhotky jsou prodyšné a přitom nepropustné.

Obdivuhodná absorpční kapacita

Zdálo by se, že při takovéto konstituci budou kalhotky fungovat pro podobné množství krve jako třeba intimka. Opak je pravdou. Kalhotky jsou navrženy pro různou intenzitu menstruace. Například pro středně silnou menstruaci si můžete pořídit kalhotky, které pojmou 16-18 ml krve, což je stejné množství, jako pojmou dva až tři tampony.

Česká značka Bodylok vyrábí menstruační kalhotky v několika krásných barvách, nemusíte tak nutně zůstávat u konzervativní černé nebo tělové barvě.

www.prirodnitampon.cz
www.prirodnitampon.cz/bodylok/