Pravidla vrstvení

19.11.2022

Sérum na pleť, denní krém, báze pod make-up... Odhalte zákonitosti vrstvení jednotlivých kosmetických pomocníků a vaše pleť bude dokonalá!

Snad každá z nás touží po pleti bez jediné chybičky, nicméně málokteré z nás se jí od přírody dostává... Kromě mocné genetiky se na tváři odrážejí i naše každodenní starosti a radosti, celkově náš životní styl. Přes veškeré negativní vlivy z vnějšího prostředí a navzdory nepřejícím genům však existuje cesta, jak své okolí ošálit a denně mu předvádět tvář jako od malíře. Stačí si domů pořídit několik šikovných kosmetických pomocníků, naučit se s nimi zručně pracovat a všichni včetně vás budou žasnout, jak ukázkovou pletí se najednou pyšníte.

Kvalitní příprava

Dříve než se pustíte do jakéhokoli kouzlení s pletí, musíte ji důkladně vyčistit. Nejspíš jste už o tom četla nesčetněkrát, nicméně opakování je matkou moudrosti a navíc byste se divila, kolik žen na čištění pleti stále příliš nedbá. Bod číslo jedna tedy zní: Odstraňte z pleti hned po ránu veškeré nečistoty, které se na ní během noci usadily. Jak? Nejlépe micelární vodou, kterou na tvář nanesete pomocí vatového tampónu. Poté si důkladně umyjte ruce a do usušených dlaní naneste dvě až tři kapky pleťového séra - to si v obchodě vyberte s přihlédnutím k vašemu věku a typu pleti. "K dostání jsou séra denní a noční i univerzální, která můžete používat bez ohledu na to, jestli je ráno nebo večer. Až po aplikaci séra byste měla na pleť nanést denní krém," radí vizážistka Petra Šestáková.

Nenápadná kamufláž

Jakmile máte pleť důkladně vyčištěnou a následně ošetřenou sérem a krémem, můžete přistoupit k dalšímu kroku, jímž je barevné sjednocení tónu pleti. S tím vám nejlépe pomůže podkladová báze pod make-up, takzvaný primer. Jeho úkolem je prodloužit životnost následně nanášeného make-upu a zajistit jeho snadnou i rovnoměrnou aplikaci. Kromě toho však podkladová báze umí další chvályhodné věci. Například zakrýt jinak nápadné zarudnutí pleti (textura takové báze má nazelenalý nádech), rozzářit mdlou a zašedlou pleť díky obsahu speciálních pigmentů, korigovat tmavší skvrny v obličeji, zneviditelnit jizvy po akné nebo na tváři utajit všechna místa s nežádoucí zvýšenou pigmentací (textura primeru mívá bronzový odstín).

Pomyslná třešinka na závěr

Po důkladné aplikaci podkladové báze vás čeká nanášení samotného make-upu. Ten můžete na pleť aplikovat buď přímo prsty, štětcem nebo houbičkou. Nakonec ještě pod oči nezapomeňte zlehka vklepat tekutý rozjasňovač a poté celý make-up zafixovat pudrem. Vida, rázem máte připravený kvalitní podklad pro následné nanášení barevných líčidel. Nicméně to už je zase jiná kapitola...

Text: Petra Jančálková

Zdroj: Perfect Woman