Pražská Galerie La Femme

18.11.2021
Richard Augustin, Penelope, 2021, akryl na plátně, 90 x 90 cm
Richard Augustin, Penelope, 2021, akryl na plátně, 90 x 90 cm

Pražská Galerie La Femme před rokem oslavila 20. narozeniny. Jaký je recept na to, aby se malý živnostník udržel dvě desítky let v kultuře, bez dotací a grantů? Podívejme se trochu zblízka na tuto malinkou, ale významnou soukromou galerii.

Pařížská ulice - místo načančaných výkladních skříní, s obchody do kterých se běžný smrtelník málokdy odváží vstoupit. Hned za rohem v ulici Bílkové je ale galerie, kde se Vám udělá dobře na duši. V příjemném prostředí mezi mnoha uměleckými díly narazíte téměř vždy na pana majitele, který se Vám rád bude věnovat. Z jeho řeči hned pochopíte, že svou práci opravdu miluje. Což je pro podnik to nejdůležitější. Restaurace také málokdy funguje, když je její majitel většinu času nepřítomný.

Nabídka děl je široká, ale kvalitní. Ač je rozměrem galerie malá, svým významem je obrovská, zastupuje totiž na 300 kvalitních českých a slovenských autorů, a to jak zavedených, tak z mladé generace. Zpočátku byla hlavním tématem žena, postupem let se motivy děl rozšířily a žena je zde zastoupena z jedné třetiny.

Podíváte-li se na La Femme ještě blíž, zjistíte, jak neskutečně je aktivní. Za dvacet let své existence uspořádala mnoho sympozií doma i v zahraničí (Brazílie, Kanada, Ekvádor, Francie, Španělsko, Itálie, Německo, SR ... ) a také téměř tři desítky výstav na dané téma (Snídaně v trávě, Mona Lisa, Autoportrét, 1. republika ... ). K tomu také pravidelně spolupracuje s různými nadacemi (Charity Golf Party, Archa Chantal, Konto Bariéry, Konto Lucie a další). Spolupracuje také s celou řadou hudebníků a herců, kteří zde rádi tráví čas i mimo vernisáže.

V prosinci chystá galerie výběr svých nejlepších autorů pro vánoční výstavu, ve které můžete pořídit kvalitní dárek pro své blízké.

Galerie La Femme
Bílkova 2
110 00 Praha 1
T +420 224 812 656
M +420 775 726 067
info@glf.cz
Facebook