Přeneste se do přírody s mými výtvory pro váš interiér a bydlete pozitivně!

28.02.2023

Přírodní a mechové umění se stávají oblíbenými dekoracemi moderních domácností, kanceláří i veřejných prostor. Zajímá vás proč?

Jmenuji se Romana Lucká, zajímám se o umění, kreativitu, interiérový design a především o naše životní příběhy. Tvořím mechový design, který vznikl z lásky a obdivu k přírodě, je to tvorba se kterou jsem v souladu, odráží mé hodnoty a můj pohled na svět.

 Mech i rostliny se kterýma pracuji jsou stabilizované neboli jinak řečeno konzervované, neliší se nijak od živých rostlin, což je úžasné. Vytvářím tak biofilní architekturu, která je v dnešní uspěchané době budoucností pro naše lidstvo. V biofilní architektuře v interiérovém designu se chce člověk co nejvíce přiblížit přírodě, protože v takovém prostoru si pak můžeme krásně a klidně odpočívat od ruchu měst. Všichni jsme přitahování přírodou, protože tu byla dávno před námi. V dnešní uspěchané době je kontakt s přírodou důležitější, než kdy jindy. Nabízím venkovní krásu v srdci našeho vnitřního prostoru. Zelený přírodní design se dřevem má pozitivní vliv jak na naše zdraví tak naši mysl. Podporuje vnitřní klid a uvolnění, působí relaxačně a uklidňujícím dojmem.

Mám ráda životní příběhy, ze kterých se ráda učím. Proto je do svých živých obrazů ráda vkládám, dávám jim tak duši. Věřím, že naše příběhy jsou vždy založeny na lásce, která je největším smyslem našeho života. Proto souzním s větou pana Wericha "Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne."

Mé mechové umění čistí vzduch stejně jako v přírodě. Přijímá a zároveň vydává vlhkost a díky tomu se na něm neusazuje prach. Nepotřebuje vůbec žádnou údržbu. Jediné co mu vadí, je přímé slunce. Pokud mu dáme podmínky, vydrží nejméně 10 let. Je hypoalergenní a úžasně akusticky izoluje prostor. Umělecký design mechů je kreativní, můžeme jimi pokrýt jakékoli tvary v interiéru nebo jen oživit svůj prostor přírodním solitérem. Mechové umění je neopakovatelné, tak jako příroda, každý kousek v obrazu je originální stejně jako jsme my lidé. Více informací najdete na mých stránkách www.romanadesign.cz nebo na YouTube kanále Romana Design.

Živá zeleň je samozřejmě skvělým doplňkem pro váš interiér, ale skutečnost je taková, že rostliny potřebují spoustu péče, která stojí čas a peníze. Díky těmto vlastnostem jsou konzervované rostliny skutečnou investicí, protože ušetříte náklady i náš čas.

Pro náročnější jedince kteří chtějí mít doma nadčasovou a nestárnoucí mechovou krásu, jsem spojila svůj um s profesionálním umělcem dřeva. Naší spolupráci tak vznikla exkluzivní značka Royal Collection, kde oba používáme jen ten nejlepší materiál. Můžete být tedy jisti, že mechové výtvory z naší společné dílny patří k tomu nejkvalitnějšímu, co si můžete na dnešním trhu dopřát.

Created by nature for a better life