Pro dokonalé opálení

14.07.2022

Podpořte práci slunečních paprsků a dosáhněte perfektního opálení, které vám vydrží celé léto.
Ať už vaše cesta k sexy bronzu povede přírodní cestou nebo si k němu dopomůžete prostřednictvím salónů, vždy se jedná o velkou investici, a to nejen finanční, ale i časovou. Jak na to, aby vám výsledky vašeho úsilí vydržely co nejdéle?

Krok 1: příprava

Aby byl efekt vašeho opálení dokonalý, je třeba pokožku na příval slunečních paprsků nebo záření solária trošku předpřipravit, především zbavit ji odumřelých buněk, čímž minimalizujete riziko vzniku světlých nebo tmavých flíčků a dosáhnete skutečně rovnoměrného opálení. K tomu vám pomůže peeling bez abrazivních látek, který odstraní zbytky suché kůže, aniž by pokožku obrušoval a předčasně ji připravoval o bronzový nádech.

Krok 2: vodní zásobárna

Hydratace je obecně klíčem ke krásné pokožce. V letních měsících je jí ovšem zvlášť zapotřebí. Zásobujte vodou své tělo nejen zevnitř dostatečným pitným režimem, ale i zvenčí kosmetickými produkty. Dostatečný denní příjem vody obsažený v kosmetice zajišťuje správný tlak v podkožní tukové tkáni. Díky němu je pak pokožka krásně pevná a pružná. Navíc prokazatelně zlepšuje tonus jednotlivých obličejových svalů, díky čemuž mizí jejich celková ochablost. A v neposlední řadě optimálně hydratovaná pokožka lépe odolává přirozenému procesu stárnutí. Během léta a opalovací sezóny je proto dobré nezapomínat na péči po opalování například ve formě tělového mléka, které napomáhá rychlejší regeneraci buněk a zabraňuje loupání pokožky.

Krok 3: údržba

Základem dokonalého bronzu je hlavně nepřepálit start. Nevrhejte se v letní euforii do náruče slunečních paprsků a opalujte se postupně a s rozvahou. Po návratu z dovolené pak nečekejte, až vám nachytaný bronz vybledne, ale zařaďte do svých kosmetických rituálů o odstín tmavší samoopalovací produkty. Zářivé opálení podtrhnou také pečující oleje s přidanými lehkými třpytkami. Pro prodloužení opáleného vzhledu je perfektní například karotkový olej, který pokožku hydratuje a regeneruje zároveň.

Text: Sára Kleinová

Zdroj: Časopis Estetika