Pro pevné nehty bez plísní

18.08.2023

Plíseň ne nehtech je nepříjemný problém, který není jen kosmetickou záležitostí, ale může způsobovat i bolest a nepříjemné pocity. Proto je důležité věnovat svým nehtům pozornost.

Zdravý nehet je hladký, narůžovělý, nehtový kořen je překryt nehtovým valem, a nehet by neměl být nijak deformovaný ani popraskaný.

Rychlost růstu nehtů na rukou je zhruba 0,1 mm za den, u nehtů na nohou pak 0,02 až 0,03 mm za den. Celý nehet na palci u nohy tak odroste přibližně za tři až šest měsíců, ale s přibývajícím věkem nehty rostou mnohem pomaleji. Základem úspěchu v péči o nehty postižené mykózou je, kromě dodržování hygienických pravidel, proto především vytrvalost.

Boj s plísní

Chcete-li předejít plísni na nehtech, dodržujte následující tipy: noste prodyšnou obuv z kvalitních materiálů, pravidelně měňte ponožky a dbejte na sucho v oblasti mezi prsty.

Pokud už se plísni na nehtech nevyhnete, nezoufejte! Existuje účinný léčebný přípravek s názvem Franail, který vám pomůže zbavit se tohoto nepříjemného problému.

Unikátní účinky kosmetických přípravků Franail jsou založeny na třech hlavních složkách – za studena lisovaný oreganový olej, aloe vera a nanovlákna. Oregánový olej obsahuje řadu látek, které působí proti infekcím širokého spektra původu včetně těch, které jsou způsobené plísněmi. Jedná se o velmi účinný dezinfekční prostředek na přírodní bázi. Aloe vera je osvědčenou přísadou kosmetických přípravků, která je ceněná hlavně pro vysoký obsah protizánětlivých látek a vitamínů.

Aby mohly účinné látky z oregana a aloe vera na postižený nehet působit po co nejdelší možnou dobu, jsou navázány na speciálně upravená "chytrá nanovlákna", která jsou schopná aktivní přírodní látky ochránit před působením okolního prostředí při výrobě. Kromě biologické přívětivosti a schopnosti navázat a chránit cenné přírodní látky však mají naše nanovlákna ještě jednu důležitou funkci – přilnavost. Ošetřené místo je tak vystaveno intenzivnímu působení účinných látek, které mají možnost dostat se skutečně do hloubky tkáně. Zároveň odpadá nutnost aplikace každý den nebo dokonce několikrát denně.

Lak nebo krém? Obojí!

Franail je možné vyzkoušet ve dvou variantách. První variantou je bezbarvý lak, který lze použít také jako výborný podkladový lak na nehty. Díky obsaženým nanovláknům má větší pevnost než běžně dostupné laky, a navíc nehtům zajistí výživu a ochranu proti mykózám.

Druhou variantou je krém na nehtová lůžka. Plíseň nehtů se velice ráda drží pod nehtovým valem okolo nehtu, a právě tam přichází na řadu tento krém, protože se do těchto míst snadno dostane. Navíc má příjemný hydratační efekt a díky nanovláknům dokáže zacelovat drobné trhlinky na kůži.

Kosmetika Franail je vhodná nejen, pokud vás plíseň nehtů aktuálně trápí, ale také jako preventivní doplněk při návštěvách bazénů, saun a posiloven.

 Více informací najdete na www.franail.cz.