Probuďte své vlasy v letní sezoně se správnou péčí!

23.06.2022
V horkých letních dnech vlasy častěji vystavujeme slunečním paprskům, a právě vlivy UV záření se mohou podepsat na jejich estetické kvalitě. S přibývajícím slunečním zářením vlasy totiž slábnou, a dokonce se mohou i více třepit. Proto je vhodné jim dopřát více pozornosti a oživit jejich vzhled správnou péčí. Přinášíme vám pár tipů, jak je správně připravit na léto.


Dopřejte si služby kadeřníka

S příchodem horkého počasí a silných slunečních paprsků dopřejte vlasům to nejlepší a objednejte se ke kadeřníkovi. Ten vašim vlasům dodá péči, kterou po předchozím období tolik potřebují. Čerstvě zastřižené konečky zajistí vlasům kondici, aby lépe odolávaly vysokým teplotám. Navíc pak mají menší tendenci k třepení a s kvalitní domácí péčí vám vydrží déle krásné.


Fénujte správně

S příchodem letní sezony se řada z nás chce ukázat s krásnými a zdravými vlasy. I v tomto období je ale důležité nezapomínat na kvalitní vysoušení. Ukládat se ke spánku s mokrými vlasy je jednou z nejčastějších chyb. Mokré vlasy, vlhké a teplé prostředí totiž mohou zvýšit množení bakterií a způsobovat onemocnění pokožky hlavy - např. lupy. Pokud si tedy myjete vlasy večer, pokuste se investovat více času do jejich fénování, než uložíte hlavu na polštář. Na trhu jsou dnes běžně k dispozici fény s pečujícími programy, s jejichž pomocí je zdravé vysoušení vlasů zcela jednoduché. Řádně vyfoukané vlasy se vám odmění svým vzhledem a budou připraveny na příchod teplého počasí.


Rozhodnete-li se své vlasy na nadcházející slunné dny řádně připravit a dopřát jim lepší péči a zdravé vysoušení, vyzkoušejte fény od Panasonic. S modelem EH-NA65 nebo s jeho výkonnější a vybavenější variantou EH-NA98 bude vysoušení vlasů už jen radost! Oba přístroje pracují s revoluční technologií nanoeTM, která o vlasy pečuje, hydratuje a zvyšuje jejich lesk. Nanoe částice proniknou přímo do vlasového vlákna, čímž zpevní jeho vnější vrstvu. Vlasy tak zůstanou odolné a mají zdravější vzhled. Model EH-NA98 navíc disponuje technologií Double Mineral, díky které dochází k uvolňování iontů zinku.

Pečujte o sebe i zevnitř

Krásu zdravých vlasů zdůrazní rovněž kvalitní životospráva. Příznivý vliv na pokožku hlavy a vlasové kořínky má jídelníček bohatý na zinek, železo, vitaminy A, C a E. Zkuste zařadit více luštěnin, ořechů, mořských ryb, vajec či citrusů. Naopak vlasům neprospívá kouření, alkohol a přemíra stresu.


Model EH-NA98 pořídíte na webu www.panasonic.cz za 4 699 Kč, model Panasonic EH-NA65 za
2 499 Kč.