Na scénu nastupují dekorativní 3D panely!

01.11.2023

Čerstvou novinku na poli interiérového vybavení představují dekorativní panely s plastickým motivem, které pomalu ukončují éru hladkých stěn a přivádí na ně dynamičnost.

V laku nebo fólii?

Při výběru dekorativních panelů lze volit mezi lakovanou, nebo cenově dostupnější foliovanou variantou. "U dekorativních panelů dochází k vyfrézování motivu do základní MDF desky. Ta je v provedení T.classic potažena fólií a pod vysokým tlakem zalisována, čímž dochází k přesnému obepnutí frézovaného dekoru," říká Martin Dusík, obchodní ředitel společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek a plošných panelů, a pokračuje: "V případě lakovaného provedení T.lacq se frézovaný motiv nalakuje dle požadované barvy a pokryje matnou vrstvou transparentního laku." Oživit interiér lze i pomocí panelu, u nějž je motiv frézován přímo do vrstvy laku. "Probarvená základová deska se zde nalakuje potřebnou barvou, povrch se profrézuje, a nakonec ošetří vrstvou matného laku," uvádí Martin Dusík.

Nepřeberné množství variant

Pro inovativní 3D dekorativní panely lze volit ze čtyř plastických motivů ve tvarech květu, cihly, plástve a mozaiky, k dispozici je také provedení s částečným nebo celoplošným frézováním. Bohatý výběr pak skýtá množství barvených variant. "V lakovaném provedení lze pro panely volit díky možnosti výběru z vzorníku RAL a světově nejrozšířenějšího systému barev NCS z téměř 2000 barevných odstínů," uvádí Martin Dusík ze společnosti Trachea a dodává: "Panel lze navíc opatřit vrstvou nanolaku, jež podporuje odolnost vůči mechanickému poškození, což je právě u lakovaného povrchu velkým přínosem." Ve foliované variantě lze potom volit mezi širokou řadou matných dekorů, dřevodekorů či zdařilých imitací, k dispozici jsou i varianty Supermat 5G a ULTRA. Před procesem lakování či fóliování může být povrch navíc upraven drásáním a vhodné dekory fólií lze patinovat, z bohaté škály provedení si tak vybere opravdu každý.

www.trachea.cz