Proč mít osobní kosmetičku?

06.05.2023

I dnes se najdou ženy, které kosmetické salony nevyhledávají. Buď mají dojem, že nepotřebují tuto péči nebo si myslí, že je na ni ještě brzy. Proč navštěvovat kosmetický salon a na co se zaměřit při výběru kosmetičky? O tom jsme se bavili s Kateřinou Nimerfrohovou z VIP kosmetického salonu Aine.

Proč by měly ženy vyhledávat kosmetický salon?

Především kvůli správné péči o pleť. Profesionální kosmetička Vás provede světem kosmetické péče, máme na trhu nespočet produktů, značek, módních trendů a někdy vybrat to správné pro sebe je oříšek. Osobně doporučuji nejen ženám, ale i mužům, navštěvovat profesionální kosmetičku hned z několika důvodů.

Který z těchto důvodů považujete za nejdůležitější?

Rozhodně diagnostika pleti a nastavení domácí péče. My kosmetičky v salonu odvedeme kus práce, ale přes to všechno 70% úspěchu je pravidelná a hlavně správná domácí péče. Takže v salonu s Vámi procházíme diagnostiku, životosprávu a případně se zaměříme na intenzivní řešení problémů, jako jsou třeba defekty kůže nebo protivrásková péče.
Spousta žen se o pleť stará na základě doporučení, reklam, obalu či ceny kosmetiky, ale neví jak s ní správně pracovat. Často kombinují značky, vynechávají důležité kroky v péči a takto špatně nastavenou péčí pleť trpí, stává se citlivou a v mnoha případech si pleť nenávratně poškodí. Díky kosmetičce tomuto můžete předejít.

Podle čeho vybírat kosmetický salon?

Na výběru si dejte opravdu záležet a nevybírejte jen podle ceny. Kosmetička na Vás bude sahat a bude se Vám věnovat minimálně hodinu za měsíc. S takovým člověkem se musíte cítit komfortně a důvěřovat mu. Podívejte se na sociální sítě, jak se prezentuje, na to s jakou značkou pracuje a proč. Mnohdy si náš salon našli zákazníci právě kvůli kosmetice, se kterou v Aine salonech pracujeme.
Další důležitý aspekt při výběru je profesionalita a znalosti. Pokud si chcete jít do salonu jen odpočinout na tzv. wellness kosmetiku nemusíte však vyhledávat tak odbornou péči jako například pokud máte problematickou pleť. Kosmetický salon by měl být taky nejen příjemné místo, ale musí splňovat přísné hygienické podmínky. Vyvarujte se tedy na černo salonům doma na gauči nebo v garáži protože je to tam o pár korun levnější.

Přináší pravidelná návštěva salonu ještě jiné benefity?

No samozřejmě, pokud si s kosmetičkou lidsky sednete, věřte tomu, se salon stane Vašim bezpečným místem, kde vysypete všechny starosti a ještě k tomu odcházíte zrelaxovaní a vaše pleť je šťastná.

Jak často doporučujete návštěvu salonu?

Ideální je jednou za měsíc kvůli obnově kůže, ale pokud se řeší intenzivní problém, můžete na kosmetiku v kratším intervalu.

Na co se specializujete ve Vašich salonech?

V Aine salonech již máme tým, který se zaměřuje jak na zkrášlující procedury, tak na základní péči. Já osobně miluji péči o problematickou pleť a defekty kůže a tomu se zatím věnuji nejvíc. Kromě profesionální péče o pleť se u nás zaměřujeme hlavně na to, aby od nás odcházeli sebevědomí lidé, kteří se mají rádi, důvěřují nám a ví, jak se správně doma starat o pleť.

Kde Aine salony najdeme?

Od tohoto roku dva salony v Nivnici a jeden v Brně. A taky nás najdete v online světě, na instagramu @ainebeauty_nivnice @ainebeauty_brno, kde často konzultujeme péči i online.