Proč nezapomínat v létě kolagen

01.06.2023

Aby vám vytoužené letní chvíle nepokazily nepříjemnosti v podobě spálenin a pigmentových skvrn, podívejte se s námi, proč myslet kromě opalovacího krému také na kolagen.

Kolagen a anti-anging efekt

Ostré sluneční záření, vysoké teploty, chlorovaná i slaná voda se může negativně podepsat na naší pleti. Kolagen podporuje přirozenou pružnost pokožky, zvyšuje její odolnost proti silnému UV záření a zpomaluje procesy stárnutí. Až 70 % naší pokožky je tvořeno kolagenem, ale jak stárneme, jeho přirozená produkce se zpomaluje, až se úplně zastaví. Doplňováním kolagenu podpoříte obnovu kolagenových vláken ve tkáních. Kolagen také regeneruje kožní buňky, tím napomáhá k dlouhotrvajícímu opálení.

Kolagen zmírňuje pigmentové skvrny

Hyperpigmentace neboli nevzhledné pigmentové skvrny mohou potkat každého z nás bez ohledu na věk. Za jejich vznik může silné letní slunce a nadbytek melaninu, zvláště pokud občas vynecháváme dostatečné nanášení opalovacího krému. Sluneční paprsky znehodnocují kolagenová vlákna, naše pokožka je díky absenci kolagenu více náchylná k tvorbě pigmentových skvrn. Pravidelným doplňováním kolagenu docílíte pružné pokožky, která je méně náchylná k hyperpigmentaci.

Kolagen, vzpruha pro sluncem vysušené vlasy

Slunce ale nepoškozuje pouze vaši pokožku, může také zhoršit kvalitu vašich vlasů. Slaná voda v kombinaci se sluníčkem nám sice krásně prosvětlí vlasy, ale také je vysuší. Abychom měli na konci léta nejen krásné vzpomínky, ale také krásné a hydratované vlasy, měli bychom pamatovat na zařazení stravy bohaté na kolagen nebo kolagenových doplňků.

Při výběru kolagenu se zaměřte, aby byl obsažen pouze ve své hydrolyzované formě. Je snadno stravitelný a tělo jej může beze zbytku využít. Vyzkoušet můžete náš tip, Woldohealth 100 % kolagen s kyselinou hyaluronovou a biotinem. Kyselina hyaluronová udržuje hydrataci pokožky, společně s kolagenem vzájemně zesilují své účinky.