Proč Vita Nature®?

14.10.2021

Odpověď je velmi jednoduchá - "nature" je příroda a příroda se nachází v každé granulce tohoto krmiva. Nenajdete v něm nic, co by z přírody přímo nepocházelo. A touto odpovědí je řečeno vše ...
Ale pojďme se na to podívat trochu blíž. Psi se v poslední době stali plnohodnotnými členy naší domácnosti. Jsou to naši přátelé, věrní v každé situaci. Bereme je na dovolenou, kupujeme jim pamlsky a nejlepší kosmetiku, často s nimi spíme v jedné posteli. Ale krmíme je správně? Na českém trhu je k dispozici velký výběr krmiv - lepších i těch horších. Pojďme se podívat, zda by stálo za úvahu vyzkoušet něco jiného, něco přírodního ...

Granule Vita Nature® nejsou "grain free", ale neobsahují pšenici, která je hlavním alergenem pro psy. Obilná složka je zastoupena celozrnným ječmenem, který je zpracován tlakem páry, tedy nejšetrnějším možným způsobem. Zrno je pro psa důležité, je zdrojem energie, má vysoký obsah vlákniny nutné pro správné trávení a fungování střev. Obsah živočišných bílkovin je 72% a jsou tvořeny jak čerstvým masem, tak i dalšími živočišnými produkty - např. škvarkovou moukou. Drůbeží maso pochází z Maďarska, telecí maso z Nového Zélandu, škvarková mouka z Německa. Rostlinná složka je pak zastoupena již zmíněným ječmenem, zeleninou, bylinkami a ovocem.

A pojďme ještě více do hloubky. Jakou zeleninu, ovoce a bylinky v krmivu najdeme a proč právě tyto? Čekanka obsahuje přírodní inulin z probiotických vláken, což má pozitivní vliv na střevní mikroflóru. Složky bohaté na vápník, jako jsou mořské řasy, optimalizují minerální rovnováhu a podporují stabilitu kostí. Mrkev, borůvky a červená řepa (v závislosti na druhu krmiva) obsahují sekundární fytochemikálie, které působí jako antioxidanty. Kůže tvoří významnou část imunitního systému. Lněné semínko dodává pokožce esenciální Omega-3 nenasycené mastné kyseliny a pivovarské kvasnice poskytují cenné vitamíny B.

Co na to říkáte? Zkusíte i vy koupit svému psovi Vita Nature®? Můžete si vybrat buď kuřecí nebo telecí ve třech gramážích.

Více informací najdete na www.vitakraft.cz.