Proč zvolit enzymy po operaci či po úraze?

05.08.2022

Pokud jste aktuálně před či po důležité operaci, anebo jste čerstvě po úraze, jistě Vás velmi zajímá, jak si můžete i sami v této situaci pomoci. Právě enzymy mohou být klíčem ke zlepšení Vašeho stavu.

Enzymy

V našem těle se nachází přibližně 3 000 druhů enzymů, které mají vliv na řadu specifických chemických reakcí, pro naše tělo velmi důležitých. Klíčovou rolí enzymů je štěpení složitějších molekul na menší řetězce, díky tomu je organismus těla lépe schopen tyto molekuly strávit. Existují enzymy štěpící bílkoviny, tuky, ale také škroby. Enzymy tak mnoho z nás zná ve spojení s trávením. Není to však jediný efekt, kterého lze díky nim docílit. Enzymy dokážou též pomoci se vstřebáváním otoků vzniklých po operacích a úrazech. Zároveň mají vliv na prokrvení v těle a tím odvádějí škodliviny z místa zánětu.

Čím je vhodné doplnit enzymy?

V rámci pooperačních a poúrazových stavů se často setkáváme s využitím antibiotik. I zde hrají důležitou roli enzymy. Antibiotika však mohou mít negativní vliv na naši střevní mikroflóru, proto je důležité ji znovu obnovit. K tomu slouží probiotika, živé organismy, které, jsou-li podávány v adekvátním množství, přispívají ke zlepšení zdravotního stavu hostitele.

Doplněk stravy
Doplněk stravy

H-Protect Enzyme

H-Protect Enzyme je unikátní doplněk stravy obsahující kombinaci enzymů, extraktu z ostropestřce mariánského a semen Vitis vinifera, černého pepře, vitaminů C, B1, B2, B6, probiotických bakterií bacillus coagulans, selenu a koenzymu Q10. Navíc je obohacený o prebiotika, které slouží jako potrava pro probiotické bakterie.

Probiotika: živé mikroorganismy, které, jsou-li podávány v adekvátním množství, přispívají ke zlepšení zdravotního stavu hostitele (definice FAO/WHO, 2002).

Prebiotika: jsou selektivně fermentované ingredience, které umožňují selektivní změny ve složení a/nebo aktivitě střevní mikroflóry, což má příznivý vliv na hostitelovo prospívání a zdravotní stav (definice Gibson, 2004).