Proleť se s Pegasem do světa fantasy

02.09.2021

Městem otřásá zuřivá bouře a Emily je sama doma, když na střeše jejího domu přistane zraněný Pegas. Od toho okamžiku už nikdy nebude nic jako dřív. Okřídlený kůň jí s sebou do života přinese válku římských bohů se čtyřrukými příšerami. Začtěte se, ať už sami, nebo se svými dospívajícími ratolestmi, do fantasy příběhu Pegas - Plamen Olympu Kate O'Hearnové, který oslnil i samotného Ricka Riordana, autora bestselleru Percy Jackson.

Čas rychle ubíhá. Dokáže vůbec třináctiletá dívka zachránit Pegase a s ním i všechny bohy dřív, než dohoří Plamen Olympu? Na pomoc jí přichází pestrá směsice přátel: spolužák ze školy, bohyně lovu Diana a olympský zlodějíček Paelen. Společně se vrhají do pátrání po životodárném Plamenu, který je pevně svázaný s těžce raněným Pegasem. Při honičce městem přitom odrážejí útoky děsivých příšer i všehoschopné vládní organizace CVÚ, jejíž cíl je jediný - umístit do svých podzemních laboratoří vše, co není lidské...

První díl ze šestidílné série o Pegasovi, Plamen Olympu, sklízí ve světě mezi čtenáři obrovské úspěchy a kniha byla přeložena hned do několika jazyků. Spisovatelka Kate O'Hearnová vyzkoušela vícero povolání, než se odhodlala naplno věnovat své vášni: psaní dětských příběhů. Coby sestra tří bratrů milovala dobrodružné knížky, avšak časem přišla na to, že ta největší dobrodružství prožívají většinou kluci a o dívčí hrdinky je nouze. Rozhodla se to změnit, a tak se zrodil příběh o Emily a Pegasovi.

Na trh v těchto dnech míří také pokračování knihy s názvem Pegas - Boj o Olymp. V něm se Emily spolu s novými i starými přáteli z Olympu pokusí osvobodit svého tatínka, kterého ve svém podzemním výzkumném středisku na jednom z newyorských ostrovů uvěznila CVÚ v čele s bezohledným agentem J.

Oba příběhy doprovázejí obálky nakreslené českým ilustrátorem Petrem Vyoralem, což je v celé edici, včetně zahraničních obálek, velkým unikátem.

Knížky o Pegasovi potěší všechny děti od jedenácti let, které milují fantasy s prvky mytologie a také spoustu akce a napětí.