Pružná pleť

02.07.2021

Pleť je jako zrcadlo naší duše - vrásky na nás prozradí naše smutky i radosti, můžeme z ní vyčíst, co rádi jíme, jak často chodíme na slunce, dá se z ní usuzovat i na určité choroby. Jak se o ni tedy starat tak, aby si zachovala co nejvíc svého tajemství?

Základem je čištění, kdy je třeba zbavit pleť všech nečistot, které na ní přes den ulpěly, kožního mazu a make-upu, jen tak bude schopná absorbovat účinné látky z přípravků, které na ni nanesete. Ženy se sušší pletí by měly používat krémové produkty, naopak ženám se smíšeným či mastným typem kůže budou spíše svědčit šetrné gelové nebo pěnové čisticí produkty. Měly by být bez alkoholu, aby pleť nevysušovaly, a pokud možno také bez parfemace, aby pleť zbytečně nedráždily.

Poznejte svou pleť

Od určitého věku se vaše pleť bez krému neobejde. A ani jeden vám stačit nebude, do své kosmetické výbavičky si pořiďte raději tři: oční, denní a noční.

Každý z nich má svůj specifický cíl: oční krém chrání jemnou kůži v okolí očí a oddaluje vznik prvních vrásek, smyslem denního krému je chránit vás před všemi "radostmi", který každý všední den přináší: před smogem, znečištěním, volnými radikály, UV paprsky, účinky klimatizace. K tomu všemu dodává do pleti vitaminy a další látky, které podporují tvorbu elastinu a kolagenových vláken.

Noční krém pracuje, zatímco vy spíte. Jeho úkolem není ochrana, ale obnova pleti. Je známo, že během spánku se celý náš organismus dává do kupy, sbírá síly pro další den a regeneruje. A právě regeneraci pleti podporují látky obsažené v nočním kosmetickém asistentovi.

Rozmazlování je povinné

Denní, noční a oční krém patří do povinné péče, ale pro svou pleť můžete udělat mnohem víc. Když jí dopřejete potřebnou dávku rozmazlování, odmění se vám zdravím a zářivým vzhledem.

Typickým hýčkajícím produktem jsou séra, která jsou užitečná díky své jemnější struktuře, která se snadněji absorbuje a dostává se tak k vitálním vrstvám pleti. Obsahují také vyšší procento účinných látek, takže urychlují výsledek. I séra vybírejte podle problému, který chcete řešit: mohou to být vrásky, nerovnoměrná pigmentace, detoxikace pleti, ochablé kontury... Na každý nedostatek dnes najdete svůj "lék".

Text: Johana Šlajchrtová

Zdroj: Časopis ESTETIKA