První rande? Přinášíme tipy, jak se nezbláznit

23.01.2023

Valentýn se blíží a s ním i romantika všude kolem. Pokud i vy plánujete vyrazit na rande a dát lásce přece jen šanci, máme pro vás rady, jak se vyhnout nervozitě a zachovat si klid. Ukažte to nejlepší, co v sobě máte, a buďte přirození. S našimi tipy to hravě zvládnete!

1. Oblékněte se pohodlně

Žádné módní výstřelky, oblečte se tak, abyste se cítili pohodlně. Jen tehdy budete vyzařovat sebevědomím a rande si dokonale užijete. Není nic horší než mít upnuté džíny nebo nepadnoucí prádlo. Namísto toho, abyste se stali sebevědomou módní ikonou, pocítíte nervozitu a vaše myšlenky se pak budou upínat jedině k tomu, aby rande co nejrychleji skončilo.

2. Vyberte správné místo

Na první rande byste měli vyrazit někam, kde si můžete v klidu popovídat a lépe se poznat. Proto návštěvu kina nebo koncertu naplánujte na dobu, až se více poznáte. Smyslem prvního schůzky je zjistit, jak dobře si rozumíte, takže je důležité mluvit a užívat si vzájemné společnosti v prostředí, kde nebude třeba hlasitá hudba.

3. Buďte pozorní, malý dárek potěší

Chcete-li opravdu udělat dojem, můžete na první rande přinést i malou pozornost. Ať už to bude čokoláda, květina nebo třeba láhev oblíbeného vína, tak věřte, že malá pozornost na odlehčení situace rozhodně překvapí a mile potěší. Na rande se budou skvěle hodit například designová vína značky i heart, která to doslova řeknou za vás.

NÁŠ TIP: Svěží víno i heart Rosé

Růžové víno i heart Rosé zaujme svou starorůžovou barvou, střední viskozitou, vůní lesního ovoce a sladkých jahod. Ovocná chuť okouzlí každého, kdo se rád oddává romantickému snění.
Doporučená maloobchodní cena je 129 Kč. Zakoupíte například na osobnivinoteka.cz.

4. Vyhněte se citlivým tématům

První konverzace může být i pro ostřílené extroverty někdy pěkný oříšek. Proto není divu, že se tímto tématem zabývali psychologové po celém světě. Pokud nemáte čas studovat klíče k dokonalým seznamovacím rozhovorům, tak se držte klasického doporučení a vyhněte se citlivým tématům. Politické názory stejně jako třeba otázky týkající se víry na první rande rozhodně nepatří.

5. Mějte se sebou soucit

Randění je někdy těžké, a proto k sobě buďte ohleduplní. Jakýkoliv strach nebo úzkost, které pociťujete před vysněnou schůzkou, nejsou známkou toho, že s vámi není něco v pořádku. Je to spíše uvědoměním si pocitu, se kterým se čas od času potýkáme všichni. Ve skutečnosti jsou to právě tyto zkušenosti, které nás všechny spojují. A proto na sebe buďte hodní a myslete pozitivně. Hlavu vzhůru, tentokrát to určitě vyjde!