Psí pochoutky, odměny, snacky …

31.03.2023

V obchodech jich najdeme nepřeberné množství. Je vůbec potřebné je dávat? A jak se v nich správně zorientovat, abychom nezpůsobili víc škody než užitku? Zde je krátký průvodce pochoutkami:

ANO

pochoutky jako odměna – při výcviku, výuce, hře. Psovi tím dáte najevo, že něco udělal dobře, pochválíte ho. Kupujte pochoutky, které můžete nosit v kapse, které nemastí, nedrolí se. Nejvhodnější je Boony Bits – 200 malých lehkých chutných kuliček bez cukru, s obsahem tuku pouhých 7%

pochoutky jako svačinka i zaměstnání – psi se často nudí. Podáním lehké svačinky je zabavíme i zasytíme mezi hlavními jídly. Je nutno vybírat pochoutky lehké s minimálním obsahem tuku a zároveň takové, které psa zaměstnají – tedy vhodné ke žvýkání. Nejvhodnější pro tento účel jsou sušená masa všech druhů a kombinací a také různé žvýkací kostičky. 100% sušená masa značky Vitakraft Pure v oranžových obalech jsou čistě přírodní, bez cukru, konzervantů, barviv a ochucovadel.

dentální pochoutky – nezbytné pro údržbu chrupu vašeho psa. Na trhu je opravdu nespočetné množství velmi podobných výrobků. Vybírejte ty nejlepší. Nejde jen o mechanické čištění. Dentální tyčinky Dental stick 3v1 obsahují také zinek, který předchází zánětům dásní, unikátní stay clean komplex, který snižuje růst bakterií zodpovědných za vznik zubního plaku a pyrofosfáty vážící vápník obsažený ve slinách a tím zamezující vzniku zubního kamene. Tyčinky s přídavkem mátového oleje také potlačují zápach v dechu psa. Bonusem je, že psům velmi chutnají.

funkční pochoutky jsou určeny pro psy s různým zdravotním omezením např. potravinovými intolerancemi, cukrovkou, alergiemi, obezitou, postiženými klouby apod. Tyto pochoutky jsou zvláště prospěšné, protože plní dvě funkce najednou – pomáhají a zároveň chutnají. Do této skupiny patří masové tyčinky beef-stick z krůtího a pštrosího masa a z ryb se sníženým obsahem tuku, tyčinky s přídavkem chondroitinu, želatiny apod. Neobsahují cukr, konzervanty ani barvina, jsou nízkotučné antialergenní.

pochoutky jen tak pro pochutnání – způsobí radost psovi i vám a přispívají tak k budování vašeho vztahu. Jsou přírodní a zdravé a náramně chutnají. Do této kategorie řadíme Beef Sticky všech druhů a velikostí, měkké plněné polštářky Treaties, nebo třeba Vita Veggies, které jsou zcela bez masa, ideální pro oživení jídelníčku a odlehčení stravy psa.

 
NE

● čokoláda, bonbóny, žvýkačky a další sladkosti
● jídlo připravené k lidské spotřebě – kvůli obsahu koření a soli
● dětské piškoty (pouze piškoty pro psy a i to v omezeném množství)

Hledejte v regálech oranžovou barvu značky Vitakraft. Ta je vždy zárukou kvality.

Více tipů na www.vitakraft.cz