Radiátor jako šikovná příčka v koupelně

08.02.2024
Radiátor Zehnder Roda v modelu Twist Spa umožňuje kotvení kolmo na stěnu, čímž dokáže ušetřit místo i vytvořit v koupelně zajímavou a praktickou příčku.
Radiátor Zehnder Roda v modelu Twist Spa umožňuje kotvení kolmo na stěnu, čímž dokáže ušetřit místo i vytvořit v koupelně zajímavou a praktickou příčku.

Když se řekne koupelnový radiátor, většině lidí se vybaví chromovaný žebřík pod náporem mokrých ručníků. Ti odvážnější si představí totéž v barevném provedení. Málokdo však pomýšlí na radiátor jako na dominantní prvek koupelny. A přitom se správně zvoleným řešením jsou možnosti využití radiátorů prakticky neomezené – mohou zastat i roli šikovné příčky!

Oddělení umyvadla od vany či toalety, anebo jen vytvoření praktického zákoutí… Modelů designových radiátorů vhodných pro optické rozdělení prostoru je hned několik. "Tato varianta je často volena například mezi umyvadlo a vanu, což je praktické zejména pro usnadnění přístupu k ručníkům z obou stran," popisuje Ing. Miroslav Váša, odborník na designové radiátory Zehnder, a pokračuje: "Pokud navíc zvolíte otopné těleso s asymetrickým uspořádáním trubek, které jsou umístěné zboku svislého sběrného potrubí, obsluha ručníků a osušek bude ještě snazší – stačí je jednoduše nasunout ze strany. To umožňují například radiátory Zehnder Yucca Asym nebo Zehnder Roda v otočném modelu Twist Spa."

Kotvení kolmo ke stěně a vytvoření optického předělu umožňují také radiátory Zehnder Quaro či Zehnder Subway, které shodně nabízejí elegantní geometrický design hranatého rámu s rovnoměrně rozmístěnými vnitřními trubkami.

Zajímavou alternativou pro vytvoření optického předělu v koupelně jsou také některé primárně bytové radiátory. Do prostoru lze umístit například radiátory z řad Zehnder Charleston, Zehnder Excelsior či Zehnder Kleo. Většinu těchto radiátorů lze doplnit o držáky či háčky na ručníky. Výhody využití radiátoru Zehnder Charleston do prostoru vyzdvihuje Ing. Váša: "Zehnder Charleston se dokáže přizpůsobit potřebám naprosto každého prostoru i každé koupelny – lze jím opisovat křivky stěn, koupelnového nábytku nebo vany a umístit jej tak, aby hřál tam, kde ho nejvíc potřebujeme."

Dobře zvolený radiátor zkrátka dokáže mnohem víc, než jen spolehlivě topit. Nebojte se proto experimentovat nejen s tvary a barvami, ale ani s umístěním.

www.zehnder.cz