RE.KEEN – Vracíme boty do oběhu

03.05.2023

Legendární značka KEEN je první obuvnická značka v České republice, která oficiálně podporuje cirkulární obchod. Naše mise je co nejvíce recyklovat, používat materiál z etických zdrojů, nezatěžovat planetu škodlivými chemikáliemi a v neposlední řadě vyrábět kvalitní boty, které odolají zkoušce času. Máte starší model boty KEEN, které už nenosíte? Odrostly vaše děti z loňských bot? My od vás takové boty odkoupíme a dáme jim druhou šanci. Jak funguje projekt RE.KEEN?

Boty KEEN nekončí na skládkách

Když v roce 2003 vznikla značka KEEN, řekli jsme si, že budeme dělat věci jinak. Budeme spojovat lidi a pečovat o životní prostředí. Za 20 let existence jsme přišli s celou řadou inovativních ekologických řešení od využívání zbytkových materiálů, eliminace věčných chemikálií PFAS z našeho výrobního řetězce nebo podpory lokálních dodavatelů a komunit. A nyní jako první na celém světě přicházíme s myšlenkou výkupu bot KEEN.

"Začali jsme si klást otázku, jestli je možné vyrábět boty tak, abychom neničili planetu. A kolegové z Česka vymysleli projekt RE.KEEN. Boty KEEN jsou odolné a vydrží několik let. Díky tomu dokážeme být udržitelnější. Nabídnout fanouškům bot KEEN starší modely za nižší cenu." dodává k projektu Perry Laukens, ředitel prodeje distributorů KEEN EMEA.

"Chtěli jsme ještě více zatraktivnit značku KEEN. Proto jsme přišli, jako první v České republice a pilotně v celosvětové distribuci KEEN s projektem RE.KEEN. Ten nám dává další možnost, jak zachovat naši planetu čistější. Stále použitelné boty dostanou nového majitele a ty, které už by nespatřily světlo světa, poskytneme bezplatně pro umělecké projekty." doplňuje Jan Štika, brand manažer KEEN cz/sk.

Jak funguje výkup bot KEEN

Jestli máte doma boty KEEN, které už nenosíte, doneste je na jednu z našich prodejen. V Praze jsou zapojená tato místa: KEEN Concept Store OC Metropole Zličín, Keen Concept Store Centrum Černý Most, Keen Concept Store Atrium Flora Praha, Keen Concept Store Westfield Chodov, a v Ostravě prodejna Keen Concept Store OC Futurum.

Nepotřebujete účtenku, ani originální krabici. Boty mohou být zakoupené kdekoliv, nejen v naší síti KEEN Rock Point nebo Hannah. Určíme stav bot a podle toho získáte slevu na další nákup.

4 kategorie vykupovaných bot KEEN:

1. Nové – Boty jste nenosili, ale nestihli jste je vrátit v zákonné lhůtě.
2. Perfektní stav – Na botách není patrné, že byly nošené.
3. Použitelný stav – Boty jsou běžně opotřebené.
4. Likvidace – Boty se nedají dále nosit.

My boty vyčistíme, vydesinfikujeme a připravíme je pro dalšího majitele.

Dejte s námi botám KEEN druhou šanci.