Řekla ano!.. Aneb jaké jsou dnes svatby a v čem se muži žení.

09.04.2023

Cesta k perfektnímu svatebnímu outfitu vyžaduje důkladnou přípravu.
Ještě aby ne, při výběru svatebního outfitu máte jen jeden pokus. Nechte si ho ušít na míru. Nechte si ho ušít v ateliéru MANEMO.

"BOHO vládne všem."

Většina svateb se v posledních letech přesunula ze zámků a z honosných síní na louky a statky. Namísto typických rudých růží a lakovaného Biedermaier nábytku se na svatbách ve stylu boho objevují nejrůznější kapradiny a luční kvítí, které dekorují stoly z neopracovaného dřeva. Tmavý formální oblek, nedejbože frak, se do takového prostředí vyloženě nehodí, a proto si dnešní ženiši s naším doporučením nechávají šít povětšinou buď světlé obleky z lehké vlny či lnu, případně volí kombinace separé sak a kalhot, které někdy bývají doplněné o vesty. Také málokterá nevěsta dnes touží po sněhově bílých dortových šatech a spíš volí jednoduché šaty z hedvábí v barvě béžové či ecru.

Svatební outfit, který využijete i po svatbě

Tento trend svateb je velice oblíbený a mužům to po stránce oblékání dost hraje do karet. Ruku na srdce, pokud nejste typ, pro kterého je oblek montérkami, tak si pravděpodobně vyloženě tmavý formální oblek na sebe vezmete jen párkrát do roka a frak v českém prostředí asi neobléknete, takže krok k uvolněnému outfitu je určitě prospěšný. Nechcete přece investovat do oblečení, které po svatbě nenajde v šatníku využití a pro mnoho mužů bývá svatba i taková polehčující záminka k tomu nechat si už konečně jednou v životě něco ušít.

Příjemnou výhodou outfitu sestaveného ze separátních kusů je právě to, že kalhoty můžete nosit běžně během roku s košilí na méně formální schůzky, do práce nebo na pivo s kamarády a stejně tak sako si můžete vzít k džínům a vyrazit v něm třeba do klubu... teda po svatbě spíš na večeři s manželkou k přátelům.

Na závěr jedno doporučení

Pokud plánujete nechat si ušít svatební outfit v MANEMO a nemůžete se rozhodnout jakou cestou se vydat, zbytečně neotálejte a domluvte si schůzku co nejdříve. Ušití outfitu na míru totiž nějakou dobu trvá, počítejte určitě 6 - 7 týdnů. Tak ať nejdete na svatbu v nepadnoucím obleku. Po letech při prohlížení svatebního alba by to mohlo zbytečně zamrzet a fotky jsou vzpomínky, které vám zůstanou navždy.