Rostoucí nábytek se vyplatí

02.08.2022
 Díky setu dětského rostoucího nábytku se nebudete muset co dva roky poohlížet po novém vybavení. Široký sortiment, včetně výběru potahových látek, nabízí česká nábytkářská firma Mayer CZ.
Díky setu dětského rostoucího nábytku se nebudete muset co dva roky poohlížet po novém vybavení. Široký sortiment, včetně výběru potahových látek, nabízí česká nábytkářská firma Mayer CZ.

Jde o chytré řešení, které s sebou přináší řadu výhod. Především bere ohled na individuální tělesný vývoj jedince a předchází bolestem zad. Poradíme, jak vybrat a správně nastavit tzv. rostoucí nábytek.

Jeden stůl a židle pro předškoláka i teenagera

Co by vás u rostoucího stolu mělo zajímat především, je jeho výška. Dostačující je rozmezí 57-75 cm. "Správně navržený rostoucí stůl má vhodné parametry pro výšku postavy cca od 110 do 190 cm. Vyhnete se situacím, kdy je stůl pro malé dítě příliš vysoký či naopak pro odrostlé dítě příliš nízký. Rostoucí stůl bude každý den tak akorát," upřesňuje Miroslav Ošťádal ze společnosti Mayer CZ - tradičního českého výrobce rostoucího nábytku. Ergonomické benefity rostoucího stolu využijete jedině v kombinaci s rostoucí židlí. Výrobci proto často nabízí i finančně výhodné sety. "Téměř každé zdravotní trable s páteří mají návaznost na nesprávnou a strnulou pozici zad již v útlém dětství. Flexibilní uchycení a jednoduché nastavení zádové opěrky některých rostoucích židlí prakticky znemožňuje sezení s kulatými zády," říká Miroslav Ošťádal a dodává: "Rostoucí židle rostou po celou dobu s dětmi. Slouží jim ve čtyřech letech, stejně jako v osmi nebo v pubertě."

Dětská rostoucí židle Actikid A3 pro děti s výškou od 110 do 180 cm při maximálním zatížení 100 kg disponuje bederní oporou, nastavením výšky sedáku 36-49 cm a hloubky sezení v rozsahu 13 cm. Výrobce Mayer CZ na židli poskytuje pětiletou záruku.

Každý rodič ergonomem

Jak nastavit rostoucí nábytek tak, aby se dítě cítilo pohodlně a zároveň byly splněny pravidla ergonomie?
Kotníky, kolena a pánev musí při sezení svírat minimálně pravý úhel. Po správném nastavení židle se soustřeďte na výšku stolové desky - tak, aby byla lehce výš, než jsou volně spuštěné lokty. Důležitým parametrem je také náklon stolové desky. Pro psaní se doporučuje vodorovná plocha nebo jen mírný náklon, pro malování nebo čtení volíme náklon mnohem vyšší, třeba i přes 30°.

Podrobnosti o produktech naleznete na www.mayer.cz/kids.

K vyzkoušení a konzultacím využijte autorizované prodejce Mayer KIDS s vystavenými vzorky.