S hormony v souladu: Tipy na bylinky, které podpoří hormonální rovnováhu

13.03.2023

Vnitřní chvění, nervozita, přecitlivělost, únava, chuť tu na sladké – tu na slané, noční pocení… Tyto a další nepříjemné projevy možná znáte z období, kdy se blíží vaše dny nebo prožíváte menopauzu. Užitečným pomocníkem při jejich zvládání mohou být přírodní látky. Vybrali jsme pro vás ty, které mají regulaci hormonální aktivity v popisu práce.

Řadu bylin, které vám pomohou udržet hormonální rovnováhu pravděpodobně dobře znáte. Jde totiž o oblíbené léčivky. Patří k nim meduňka lékařská a také šalvěj lékařská. Ta zároveň přispívá k udržení normální míry pocení, a tak bývá oblíbená u žen v období přechodu.

Bylinky nejen ke zmírnění projevů menopauzy

Průběh menopauzy příznivě ovlivňuje například ploštičník hroznovitý, tedy přírodní antioxidant, který rovněž přispívá ke správné činnosti lymfatického systému. Za pozornost stojí také jetel luční, který se vyznačuje vysokým obsahem izoflavonů. Ty se prostorovou strukturou podobají estrogenu, tedy ženskému hormonu, jehož hladina s příchodem klimakteria klesá. Rolí izoflavonů v žádném případě není tyto hormony nahradit. Mají však jemný harmonizující účinek právě na projevy, které menopauzu provází.

Pokud naopak řešíte, jak lépe zvládnout období před svými dny, vsaďte na pupalku dvouletou a kontryhel obecný. Tyto bylinky totiž podporují premenstruační komfort.

Výbava s komplexním složením

Přemýšlíte, jak si tyto dary přírody dopřát jednoduše a rychle? Naším tipem je nový doplněk stravy české značky Liftea, která dlouhodobě spoléhá na sílu přírody. Ve složení přípravku Liftea Hormonální komfort najdete extrakty ze všech výše uvedených bylin, a navíc i kotvičník zemní, jehož plody přispívají ke správné funkci močové soustavy a reprodukčního systému. Novinka je rovněž zdrojem vitamínů. Kromě dobře známého céčka jde o vitamín B6, který přispívá k regulaci hormonální aktivity.

 Přípravek má podobu praktických tobolek a pořídíte ho ve vybraných lékárnách nebo na e-shopu www.liftea.cz .