Sako a vesty: Jak vybrat takové, co perfektně sedí

26.01.2023

Padnoucí sako, stejně jako vesta ušitá z kvalitního materiálu by neměly chybět v žádném šatníku každé z žen. Důvodů je hned několik a pojďme si představit ty, kterých je dobré se držet, až budete některý z těchto pilířů dámského oblečení vybírat.

Jak je známo, trendy se mění, zatímco osvědčené střihy zůstávají. Proto, až budete před jarním obdobím dělat revizi vaší šatny, určitě se zaměřte na saka a vesty. Jak mají tyto svršky vypadat? "Při výběru saka bych se zaměřila na střih. Nehledě na trendy, je zde velmi důležité, aby sako sedělo vaší postavě. Nejvíce to platí v oblasti ramen, šířky hrudníku a boků," radí návrhářka a zakladatelka značky Fashion M&M, Martina Pipková Loudová. Zároveň návrhářka dodává, že při výběru saka je důležité brát ohled i na materiál.

"Upřednostnila bych bavlnu, ta v kombinaci s elastanem perfektně funguje u sak, které nosíte denně," doporučuje návrhářka, zároveň dodává, že ale na každou příležitost se hodí trochu jiný střih i materiál, a proto je dobré vše konzultovat s prodejní asistentkou či dobrým návrhářem, který vám dokáže splnit vaše představy mnohem lépe než konfekce.

Dalším perfektním doplňkem outfitů od podzimu do jara jsou vesty. I zde je třeba myslet na střih, když hledáte takovou, která vám bude vyhovovat. "Co se týče vest, krátká eleganní dámská vesta se krásně nosí nejen v kombinaci se sakem, ale i jako samostatný top například ke kalhotám pánského střihu," doporučuje Martina Pipková Loudová jeden z klíčových kousků, který naleznete i v kolekci Fashion M&M Anety Vignerové. "Současně jsou také velmi žádané dlouhé, propínací vesty, které mají vázání v pase a opticky tak zeštíhlí a prodlouží vaši siluetu," doplňuje návrhářka.

A co si nyní v chladných měsících ideálně do vest a sak obléct? Určitě se velmi hodí elegantní roláky z kvalitních materiálů, v nichž kraluje viskóza. Perfektně tak doplní jak sako, tak i vestu, působí elegantně. Navíc v tomto období díky němu neprochladnete.

Historie módní značky Fashion M&M se datuje k roku 2004, kdy se jeho majitelka Martina Pipková Loudová rozhodla následovat vlastní vkus a instinkt a založila vlastní firmu, která bude respektovat křivky, vkus i nároky na pohodlí nositelek. To vše vyrobené až do poslední visačky v Kutné Hoře v Čechách. V Praze naleznete butik Fashion M&M v OC Chodov.